Lollipops Candies Sugar Jelly Multi Colored Colorful Sweets

Chuť na sladké nás může přepadnout kdykoliv. Zažeňte ji něčím zdravým a konečně zhubněte

Zvýšená chuť na sladké může být velkým problémem, pokud se snažíme shodit několik kilogramů. Jestli si chcete udržet zdravou tělesnou hmotnost, musíte chuť na sladkosti zmírnit. Jak ovládat své chutě? Pomoci si můžete hned několika zdravými svačinkami, kterými nahradíte právě sladké. Podívejte se, co se vyplatí mít doma v lednici a ve spíži.

Naučte se pravidelně snídat

Základem celého dne je snídaně. Někteří sice tvrdí, že nestíhají snídat, některým zase stačí pouze káva. Snídat bychom ale měli, pokud se snažíme zhubnout. Prvním jídlem nastartujeme metabolismus a bude se nám lépe shazovat. Bez snídaně se pak budou sladkosti jevit jako velmi jednoduchý způsob, jak tělu dodat potřebnou energii.

Mohlo by vás zajímat:  Prorůstající plevel zničí ocet nebo jiné přírodní produkty

Důvodem chuti na sladké je také fakt, že se ve vašem jídelníčku sladkosti objevují až příliš často. Pokud si sladké dáte pouze občas a jinak se stravujete zdravě, rozhodně si tím neuškodíte. Však nějaká ta sladká odměna je v pořádku. V pořádku ale není, pokud si sladkosti dáváte denně a víte, že bez nich nemůžete být. Bude nutné cukr vyřadit z jídelníčku a nahradit ho jinými potravinami, které dodají energii.

Zdroj obrázku: Freepik

Přemíra sladkostí může zničit vaše zdraví

Sladkosti – to není jen pocit sladkého a dobrého – ale způsobit mohou také zdravotní komplikace. Raději si místo sladké tyčinky nebo gumových medvídků dejte například sušené ovoce, které potlačí chuť na sladké. Další variantou jsou arašídy nebo jiné druhy ořechů. Pokud do sebe potřebujete dostat tuk, hodí se například mandle. Arašídy ale obsahují nenasycené mastné kyseliny, které jsou našemu tělu prospěšné.

Mohlo by vás zajímat:  Červený životabudič nakopne víc než šálek kávy. Zázračné složení sníží cholesterol a posílí imunitu

Mezi další potraviny, které jsou vhodné místo sladkého, se řadí také avokádo. I to obsahuje velký podíl tuku, hodí se ho kombinovat například s vejci a je to surovina, kterou si můžete dát právě ke snídani. Z avokáda vykouzlíte také skvělé pomazánky.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/foods-that-fight-sugar-cravings
Přidat na Seznam.cz