Dynovy Olej1

Dýňový olej překvapí netradiční chutí a dámy i pány potěší svými účinky

Dýňový olej je skvělou alternativou k ostatním olejům. Dýně, ze které se olej vyrábí, je bohatá na vitaminy a minerály. Nejen mezi ženami je dýně čím dál oblíbenější zeleninou, protože pomáhá s nehty i vlasy. Dýňový olej by měl mít své čestné místo ve vaší kuchyni. Použít ho můžete různými způsoby, které vám představíme.

Pánům olej pomůže v prevenci onemocnění prostaty

Dýňový olej je vhodný pro správné trávení. Dámy ho využijí v boji proti striím, muži zase jako prevenci proti rakovině prostaty a dalším onemocněním. Připravit si z něj můžete například peeling. Do misky dejte lžíci mořské soli, lžíci cukru, přidejte olej a nakonec všechno zamíchejte, dokud směs nebude jednotná. Strie jsou nepříjemným problémem většiny žen. I tady pomůže dýňový olej.

Mohlo by vás zajímat:  Švábi jsou noční můrou, kterou nikdo nechce zažít. Z domova je vyženou známé vůně
Zdroj obrázku: Freepik

Smíchejte ho se solí, cukrem a získáte tak peeling, který bude čistě přírodní, a můžete ho používat neustále dokola. Dýňový olej je plný vitaminů A, D, E, H a skupiny B. Lze ho přidat také do zeleninových salátů, polévek nebo omelet. Dýňový olej se vyrábí z dýně obecné. Obsahuje velké množství minerálních látek a také vody. Olej se lisuje za studena a ze semen této rostliny.

Dýňový olej má specifickou chuť i aroma

Jeho chuť lidé popisují jako ořechovou, většinou má tmavě zelenou až tmavě červenou barvu. Pomáhá řešit vysokou hladinu cholesterolu, chrání cévy, a jak už bylo zmíněno, pomáhá s kožními problémy. Pomůže také v boji s lámavými nehty a vypadáváním vlasů. Dýňový olej může být velkým pomocníkem. Některé jeho účinky jsou prokázané, jiné ale vůbec. Proto se zaměřte na oblíbené značky, které mají vlastnosti hodné oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivové hnojivo je snadno dostupné a jednoduché na výrobu
Zdroj obrázku: Freepik

Dýňový olej patří mezi dražší investice, proto je vhodné si vybrat ten nejlepší. Pokud se rozhodnete pro kvalitu, můžete si zajistit také zrychlení metabolismu, navíc dýňový olej funguje jako afrodiziakum, takže se ho nemusíte bát použít do různých druhů pokrmů.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/pumpkin-seed-oil
Přidat na Seznam.cz