7407

Duben přeje sázení bylinek, květin i oblíbených druhů zeleniny

Duben je ideální měsíc k tomu, abyste začali na své zahradě sázet první rostlinky. V tuto dobu již tolik nehrozí, že přijdou nějaké noční nebo jarní mrazy a zničí vám nové rostliny. Jestli se chcete pustit do pořádné práce na zahradě, teď je na to nejlepší čas. Ukážeme vám, co všechno můžete zasadit na záhony, abyste se mohli během léta radost z krásných záhonů i bohaté úrody.

Bylinky

Mnoho druhů bylinek můžete zasadit právě během dubna. Nezáleží na tom, jestli se jedná o mátu, petržel, bazalku nebo rozmarýn. Tyto bylinky a mnoho dalších můžete klidně vysadit na zahradu nebo je postavit na parapet za okno během dubna. Vysadit můžete nejen semínka, ale také sazenice. Některé byliny jsou náchylné na mrazy, ale to by již nyní hrozit nemělo.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivový sprej je šetrným, ale účinným řešením proti mšicím v zahradě

Květiny

Na začátku jara můžete na zahradu vysadit mnoho trvalek i jednoletých květin. Z jednoletých rostlin se může jednat o petúnie nebo begónie, ale také mnoho dalších druhů. Myslete vždy na to, jaké podmínky daná rostlina potřebuje, a podle toho ji vysaďte. Trvalky, které vysadíte v dubnu, se vám odmění během léta, kde budou nádherně kvést a promění vaši zahradu v oázu klidu a barev.

8121
Zdroj obrázku: Freepik

Zelenina

Ze zeleniny můžete během dubna vysadit na záhony cibuli, česnek, papriky, chilli papričky nebo rajčata. V případě rajčat se musíte hodně dívat na předpověď počasí, protože jsou náchylné na mrazy. Mrazy je mohou zcela spálit a zničit. Jestli nic takového v dlouhodobé předpovědi není, můžete je klidně dát ven. To samé platí také pro papriky.

Mohlo by vás zajímat:  Brambory budou rychleji uvařené díky jedlé sodě a dobré přípravě

Ovocné stromy a keře

Jabloně, hrušně, třešně nebo švestky můžete také vysadit již v dubnu. Musíte jen počkat, až nebudou hrozit mrazy a půda bude dostatečně povolená. Vždy se dívejte na klimatické podmínky tam, kde žijete. Na horách bude zima a mrazy mnohem déle než v nížinách. Podle toho se musíte řídit, protože jinak přijdete o svou úrodu a rostliny ještě předtím, než začnou vůbec růst, kvést a plodit.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/what-to-plant-april/
Přidat na Seznam.cz