Work Laundry

Úmornému žehlení může být konec ještě dnes. Klíčem je správné praní a sušení

Žehlení, pro někoho nutné zlo, pro jiné zase skvělý způsob, jak relaxovat a kombinovat příjemné s užitečným. Pro ty z vás, kteří patříte k první skupině, máme skvělou správu. Oblečení můžete prát tak, abyste ho nemuseli vůbec žehlit.

Sen mnoha žen

Praní prádla v pračce, aniž bychom ho následně museli žehlit, je sen mnoha žen v domácnosti. Spousta lidí si však myslí, že oblečení bude z pračky automaticky pomačkané a nedbalé. Naučíme-li se však při praní pár pravidel, nemusíme pak se zbytečným žehlením ztrácet čas. Prvním krokem je správné naplnění bubnu pračky. Spousta lidí se snaží ušetřit tím, že buben naplní až po povrch.

Mohlo by vás zajímat:  Proti klíšťatům ochrání dlouhý oděv a účinný repelent

To je však základní chyba. Pokud je pračka plná, prádlo se nedokáže rovnoměrně vyprat a po vyjmutí z pračky nemá svěží vůni. Proto bude v tomto případě platit, že méně je více. Nejlepší je buben pračky plnit do 3/4 bubnu. Tak ochráníte své oblečení před zbytečným mačkáním, ale také pomůžete své pračce, aby dlouhé roky fungovala správně.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná teplota při praní

Nezáleží na tom, jaký prací prostředek používáte. Mohou to být tobolky, gel nebo obyčejný prášek. Jde o to, abyste neprali prádlo při vysokých teplotách. Samozřejmě pokud to není vysloveně nutné vzhledem k zašpinění oděvů. Nižší teplota při praní zajistí, že oblečení nebude příliš pomačkané. Pokud nechcete žehlit, nastavte teplotu na 30 stupňů.

Mohlo by vás zajímat:  Praktické tipy, díky kterým si zamražená zelenina uchová barvu i chuť

Zdá se to jako triviální věc, ale to, jak vytáhnete prádlo z pračky, velmi ovlivní, zda oblečení bude potřebovat následné vyžehlení. Vyhněte se proto vložení vypraného prádla do jednoho košíku. Namísto toho vytahujte věci po jednom a pak se snažte jednotlivé kousky pořádně vytřást. Díky tomu se materiál narovná a vy se vyhnete záhybům. Snažte se zavěsit oblečení tak, aby na celém jeho povrchu nebyly záhyby. Pokud prádlo rovnoměrně zavěsíte, během sušení se materiál vyrovná a vy se vyhnete zdlouhavému žehlení.

Zdroj: https://www.abc.net.au/everyday/is-this-the-decade-we-finally-stop-ironing/11823614
Přidat na Seznam.cz