Young Woman Wipes Dust From Green Leaves Care Indoor Plants

Někteří patlají majonézu na listy rostlin. Získají dokonalý lesk, rostlina ale může trpět

Péče o květiny není vždy jednoduchý úkol. Lesklé listy rostlin jsou přitom tím nejlepším důkazem, že se o ně správné staráte a dopřáváte jim všechno, co potřebují. Jak tedy správně pečovat o listy rostlin, aby na všechny strany hlásaly, že jste dobrý pěstitel, který ví, jak na ně?

Možná vás překvapí, že k lesklým listům vám pomůže i jeden produkt, který skladujete v lednici. Mluvíme o majonéze. Listy s ní stačí otřít, aby se dlouho těšily krásnému lesku a zdravému vzhledu. Je to ale skutečně funkční metoda?

Mohlo by vás zajímat:  S nespavostí zatočí lehká a chutná večeře. Smažená a tučná jídla tělu akorát přitíží

Oblíbeným trikem je použití majonézy přímo na listy. Někteří na ni nedají dopustit, jiní ale pochybují, že tato metoda našim květinám skutečně prospívá a nemůže jim nějak ublížit.

Majonéza na listy?

Majonéza sice dokáže teoreticky zajistit, aby byly listy lesklé, vyživené a odolné vůči prachu, může ale také ve výsledku velmi uškodit, pokud ji neumíme správně používat.

Zdroj obrázku: Freepik

Při aplikaci na rostlinu může majonéza ucpávat póry, kterými rostlina dýchá, a znemožňuje přijímání vnější vzdušné vlhkosti. Navíc v teplých domácích podmínkách se začne majonéza rychle kazit a žluknout, což může být doprovázené nepříjemným zápachem. Stejné problémy může způsobovat také máslo nebo jakýkoliv jiný olej.

Mohlo by vás zajímat:  Skutečně dobrý chřest pozná málokdo. Podle několika znaků budete mít jistotu opravdové delikatesy

Snadnější způsoby, jak listy vyleštit

Pamatujte, že ne všechny rostliny lze úspěšně naleštit. Většina prostředků obsahujících chemické látky by se neměla používat primárně u druhů, jejichž listy jsou pokryty chloupky nebo chmýřím. Nejlepší je sáhnout po přípravcích ve formě vlhčených ubrousků, které obsahují látky přírodního původu, jako je včelí vosk, ambra nebo med. Můžete také použít kombinaci hnojiv s leštidly.

Jedním z domácích způsobů, jak rozzářit listy květů, je použití vody s trochou přírodního olivového oleje nebo banánové slupky. V každém případě platí, že pokud se budete o rostlinu správně starat, stačí z ní občas odstranit prach a bude zářit zdravím zcela přirozeně.

Zdroj: https://www.proflowers.com/blog/getting-shiny-leaves-on-potted-plants/
Přidat na Seznam.cz