Stylish Space Is Filled With Many Modern Green Plants With Various Pots Modern Home Garden Composition Stylish Minimalistic Urban Jungle Interior

Do tmavých místností se hodí řada zajímavých pokojových květin

Obvykle se má za to, že rostliny potřebují ke svému zdárnému růstu hodně světla, tepla a vody. Pro mnoho domácích pěstitelů je to ale limitní, protože třeba žijí v bytě, který moc světlý není. Také nemají čas rostliny pravidelně zalévat, protože hodně času tráví mimo domov. I oni se ale mohou pustit do pěstování pokojovek. Stačí vybrat vhodné druhy.

Když máte tmavý byt

Jestliže váš byt postrádá dostatek ostrého přirozeného světla a je v něm spíše polostín, nemusíte být smutní, že se u vás nebude dařit žádné pokojové rostlině. I v přírodě přece některé rostou pod stromy a nejsou náročné na pravidelnou zálivku. Je jich poměrně hodně a navíc se jedná o zajímavé rostliny, které budou ozdobou vaší domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Dopřejte svým orchidejím tu nejlepší péči. Odvděčí se stále novými květy

Dracéna

Mezi oblíbené pokojové rostliny patří dracéna. Je tomu tak proto, že se do jejího pěstování může pustit i začátečník bez zkušeností, a přitom neudělá chybu. Tato rostlina je nenáročná na světlo a dost dobře odolává suchu. Aby se jí dařilo dobře, stačí jí v pravidelných intervalech dodávat hnojivo.

Některé druhy vyrůstají až do výšky dvou metrů. Když odjedete na dovolenou nebo služební cestu, dracéna to v pohodě přežije, protože ani na zálivku není náročná. Nehodí se ale pro venkovní pěstování, protože není odolná vůči mrazům. Pozor na to, že pro domácí zvířata, jako jsou psi a kočky, je jedovatá.

Mohlo by vás zajímat:  Okouzlující křídlové květiny si potrpí na dostatek živin. Nejlepší hnojiva najde každý ve své kuchyni
Zdroj obrázku: Freepik

Zelenec

Zelenec poznáte podle trsů dlouhých úzkých listů, jež zdobí světlejší pruhy. Mezi pěstiteli je velmi populární díky své nenáročnosti. Přitom dokáže z okolního vzduchu přijímat toxické látky, a tím ho čistit. Jedná se o populární rostlinu pro začátečníky, kterým odpustí i nějakou tu chybu v péči. Dokáže se přizpůsobit různým podmínkám. Dokonce přežije i sucho. V době vegetace má rád vody více, v zimě je možné zálivku trochu omezit. Lze mu také dopřát letnění venku, které mu prospěje.

Mohlo by vás zajímat:  Rozkvetlý balkón rozveselí celý dům, s těmito druhy nešlápnete vedle

Tchynin jazyk

Mezi populární pokojovky patří i sanseviera neboli tchynin jazyk. Je to velmi odolná rostlina, jež dobře snáší stín i plné slunce, sucho i pravidelnou zálivku. Nedělá jí ale dobře přemokření při nízkých teplotách v zimě. Pak by mohla uhnít. Jinak je to rostlina vhodná do bytů tmavších a pro pěstitele, kteří hodně času tráví mimo domov.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/house-plants-for-shady-spots/
Přidat na Seznam.cz