Glass Bottles Beer With Glass Ice Dark Background

Pivo je výborné hnojivo, které posílí především listy rostlin

K teplým dnům patří pořádná grilovačka s přáteli na zahradě. Její součástí je bohatá nabídka jídel a pití, mezi kterými určitě nechybí české kvalitní pivo s výbornou nahořklou chutí. Občas se stane, že část piva v láhvi zůstane a do rána zvětrá. Je pak pochopitelně už k nepití, takže zbytek končí v odpadu. Je to ale škoda, protože ho je možné použít jako hnojivo.

Co všechno pivo obsahuje

Základem pro výrobu piva je slad, chmel, pivovarské kvasnice. V těchto látkách jsou obsažené vitamíny skupiny B a minerály jako vápník, hořčík, fosfor a draslík. Jedná se o živiny důležité pro růst rostlin. Toto když si uvědomíte, pochopíte, proč je škoda zvětralé pivo do dřezu vylévat. Lze s ním docela dobře pohnojit nejen pokojové rostliny, ale také ty, které rostou venku na záhonu.

Mohlo by vás zajímat:  Rozpoznejte příznaky chorob na rostlinách a zasáhněte včas
Zdroj obrázku: Freepik

Které pivo se k hnojení hodí

V současné době mladá generace dává přednost pivům ochuceným, které starším ročníkům připadají spíše jako limonády. Je to otázka chuti a zvyku. Ochucená piva jsou dobrá, ale na hnojení rostlin se nehodí. Stejně tak byste neměli používat pivo s umělými sladidly nebo chemickými přísadami. Pivo by mělo obsahovat čistě přírodní látky.

Pokud pivo vždy vypijete až do dna, a přesto byste s ním rádi hnojili, obětujte jednu pivní láhev, otevřete ji a nenechte vyvětrat bublinky. Na druhý den s ním už lze hnojit.

Mohlo by vás zajímat:  Papriky nejvíc poděkují za odpad z kuchyně. Odvděčí se bohatými plody plnými vitaminů

Jak hnojit pomocí piva rostliny

Protože živiny v pivu obsažené podporují růst rostlin, je možné ho použít také na hnojení trávníku. Zejména v těch místech, kde ho vypálily sluneční paprsky, a vy potřebujete, aby se opět zazelenal. Pivo je výborné také pro pokojové rostliny. Před hnojením ho ale vždy zřeďte vodou v poměru 3 : 1, aby nebylo příliš silné. Živiny z piva podpoří zejména listy rostlin, které budou pevnější a bujnější. S pivem lze hnojit třeba fíkus.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/using-beer-on-plants.htm
Přidat na Seznam.cz