Citron1

Citron rozzáří celou domácnost. Tuk ani vodní kámen nebudou mít šanci

Citron patří mezi potraviny, které se hodí hlavně v období chřipek a nachlazení, protože nás rychleji dostane z nemocí, a přitom ho stačí jen přidat například do čaje nebo vody. Pomáhá posilovat imunitní systém, věděli jste ale, že ho můžete využít i na úklid v kuchyni nebo koupelně?

Citron jako dezinfekční prostředek funguje dokonale

Citron používejte nejen k léčebným účelům, ale s jeho pomocí zkuste například vyčistit rychlovarnou konvici nebo vodní kámen v koupelně. Zabrání také krystalizaci hnědého cukru, zbavíte se mravenců a hravě nahradí i nepříjemně vonící odlakovač na nehty. Konvice je velmi namáhaným spotřebičem. Citronová šťáva pomůže odstranit vodní kámen, přitom stačí opravdu málo.

Mohlo by vás zajímat:  Využijte dýni na maximum. Hodit se budou i slupky a semínka
Zdroj obrázku: Freepik

Vymačkejte šťávu ze tří citronů, nalijte do konvice destilovanou vodu a přidejte šťávu. Dejte vařit, nechte vychladnout a poté opatrně kartáčkem vnitřek konvice vyčistěte. Konvici nechte zcela vyschnout a několikrát v ní poté převařte vodu, aby byla dokonale čistá. Stejně vyčistíte také mikrovlnnou troubu, ve které se často usazuje tuk. Do misky dejte vodu, přidejte šťávu z citronu a položte ji do trouby. Zapněte na vysoký výkon na pár minut, vypněte a citron nechte působit. Poté vytřete papírovým ručníkem.

Mohlo by vás zajímat:  Na mšice jde vyzrát. Nepříjemné škůdce zlikviduje obávaný plevel a oblíbená přísada do kuchyně

Hnědý cukr se nebude lepit, stejně jako rýže

Citron zabrání lepení rýže, stačí ho přidat do vaření. Když je rýže uvařená, nemusíte se bát, že byste cítili vůni citronu. Můžete ho použít také do hnědého cukru. Pomoci si můžete citronovými slupkami, které dejte do nádoby. Citron funguje jako dezinfekční prostředek na postříkané ovoce nebo zeleninu chemickými pesticidy. Nezapomeňte pak suroviny opláchnout pod tekoucí vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Funguje také jak odlakovač na nehty. Nehty namočte na 10 minut do citronové šťávy, kterou smíchejte s vodou. Namočte vatový tampon do šťávy a octa, dejte na nehet a po půl minutě otřete nehty čistým hadříkem. Skvěle vyčistí také obklady v koupelně a vanu, která se vlivem vodního kamene a usazenin nemusí vždy lesknout. Citron rozpulte, posypte solí a očistěte dlaždice a vanu. Koupelna bude nejen zářit, ale také vonět.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/20-clever-household-uses-for-lemons-46313
Přidat na Seznam.cz