Mosquito 19487 1920

Otravní komáři často zavítají i k nám domů. Vyžeňte je oblíbenými bylinkami

Dokážete se účinně bránit proti nepříjemným komárům? Ti se objevují hlavně v letních měsících, kdy je teplo a vlhko. Nejvíce jich najdete okolo rybníků, ale rádi se dostávají do bytů a domů i tam, kde voda není. Láká je hlavně ostré světlo, které z bytů vychází. Jak proti nim bojovat, se dozvíte v článku.

Komárům vadí intenzivní vůně, vyzkoušejte třeba bylinky

Komáry přitahují pachy, hlavně lidský pot a parfémy, proto nepoužívejte voňavou kosmetiku, která by je mohla přilákat. Naopak kolem oken pověste suroviny a bylinky, které je odpudí, abyste později nemuseli řešit štípnutí od komára. Tělo udržujte v té nejvyšší suchosti, takže i antiperspiranty byste měli používat bez vůně.

Mohlo by vás zajímat:  Potravinový mol: Pryč s nimi pomocí osvědčených babských rad
Zdroj obrázku: Pixabay

Komáry přitahuje také světlé oblečení, proto je vhodné nosit tmavší. Pokud máte rádi těsnější oblečení, těžko se k vaší pokožce komáři dostanou, zároveň se ale můžete více potit, což je naopak přiláká. Jestli chcete podpořit své zdraví a zároveň nechcete, aby vás otravovali komáři, užívejte denně vitamin B12.

Jako obrana poslouží máta nebo bazalka

Jestli si doma na okenním parapetu pěstujete bylinky, můžete je využít jako prostředek proti komárům. Hlavně přes léto svítíte večer a zároveň větráte, proto jsou komáři častým návštěvníkem domácností. Řešením mohou být sítě do okna, musí ale být kvalitně nainstalované, aby se skrze ně komáři nedostali dovnitř.

Mohlo by vás zajímat:  Otravné holuby z balkonů vyženou jednoduché metody. Stačí využít to, co nesnesou
Zdroj obrázku: Pixabay

Další možností, jak je nepustit domů, je kolem oken pověsit bylinky. Použít můžete mátu, bazalku nebo měsíček, které jsou aromatické a komárům nevoní. Použít můžete také libeček, který voní velmi intenzivně a využívá se hlavně v kuchyni. I ten pomůže s tím, že k vám komáři chtít nebudou. Vyzkoušet můžete také česnek, ale ten dávejte na místa, na která nechodíte často, jeho vůni nemusí každý zvládnout. Pokud už vás komár štípne, místo rychle ochlaďte a namažte krémem, díky kterému se rychleji zahojí.

Zdroj: https://www.indiatoday.in/information/story/how-to-get-rid-of-mosquitoes-inside-the-house-7-ways-for-a-mosquito-free-home-1717035-2020-08-31
Přidat na Seznam.cz