Zodiak

Bylinky jsou kouzelnice, které vyléčí řadu neduhů. Znamení zvěrokruhu napoví, která je ta pravá

Bylinky mohou mít na lidský organismus velmi pozitivní účinek, je však potřeba dbát na to, abyste se vybrali ty správné. Přestože účinky bylin a koření jsou obvykle dány jejich složením, pravidelné užívání je spojeno především s konkrétními neduhy, kterými každý z nás trpí. Některé z těchto neduhů jsou přímo spojeny se znamením zvěrokruhu, v němž jsme se narodili. Jaká bylinka je tedy pro nás ta vhodná?

Bylinky podle zvěrokruhu

Jednotlivá znamení mohou trápit stejné problémy hlavně kvůli společným povahovým rysům, jež určují jejich volby nebo životní styl. Vyberte si bylinku podle vašeho znamení.

Beran

Toto znamení je velmi energické a má tendence vynakládat tuto energii na různé zájmy, což může vést k časté únavě a vyčerpání. Chcete-li se zbavit únavy, pijte odvar z kozlíku lékařského. Pomáhá také na bolesti hlavy, kterými Berani často trpí.

Mohlo by vás zajímat:  Medvědí česnek se vyplatí pěstovat na zahradě. Jinak za jeho léčivé účinky můžete draze zaplatit

Býk

Býci mívají problémy především se žaludkem, ale také obecně s trávením. Právě proto by měli využívat léčivé účinky tymiánu, a to jak v podobě koření, tak odvaru.

Zdroj obrázku: Freepik

Blíženci

Přestože jsou Blíženci často velmi kreativní a nadšení, mívají velké problémy se soustředěním. To může vylepšit máta v podobě nápojů.

Rak

Hlubocí a emocionální Raci mají občas problémy s nadměrným stresem. Uklidní je meduňka.

Lev

Lvi jsou energičtí a akční a často se vyžívají v dramatech, což mívá velmi negativní vliv na jejich zdravý spánek. Pokud s tím chtějí něco dělat, měli by si připravit odvar z třezalky tečkované.

Mohlo by vás zajímat:  Jaké ovoce v tomto období?

Panna

Praktické Panny se často potkají s nadměrným množstvím úkolů, které si na sebe nakladou. Jejich povaha je také předurčuje k problémům s játry, které společně se stresem mohou řešit pomocí verbeny.

Váhy

Pro Váhy, které inklinují k onemocnění ledvin a močových cest, je ideální bylinou přeslička polní. Užívat ji mohou ve formě odvaru.

Zdroj obrázku: Freepik

Štír

Štíři jsou komplexní osobnosti, které ovšem se stejnou intenzitou, kterou vkládají do svých úkolů, často bohužel také podléhají nemocem. Ideální je pro ně přírodní antibiotikum – česnek.

Mohlo by vás zajímat:  Základní pravidla při používání mikrovlnné trouby: na prvním místě bezpečnost

Střelec

Střelci jsou silnými osobnostmi, které ovšem hodně trpí na rány a záněty či problémy ve svalové tkáni. Proto je pro ně ideální rostlinou arnika a masti z ní připravené.

Kozoroh

Kozorozi jsou velmi inteligentní, ale často přebírají odpovědnost i za jiné lidi, což je unavuje. Vhodnou bylinkou pro ně je šalvěj, ať už jako součást pokrmů, nebo odvar z ní.

Vodnář

Životní tempo Vodnářů je velmi rychlé, a proto by se měli často uklidňovat a relaxovat. K tomu jim pomůže meduňka.

Ryby

Ryby mají rády teplo a klid. Ideální je pro ně skořice, která posiluje jejich mysl.

Zdroj: https://www.thespruce.com/herbs-corresponding-to-horoscope-1762360
Přidat na Seznam.cz