Green Peppermint Leaves Background Flat Lay Nature Background

Kočky milují vůni určitých druhů bylinek. Zpestří jim pobyt v zahradě

Zahrada je místem odpočinku a relaxace. Pokud doma máte kočku, jistě chcete, aby i ona zde našla své místo, kam si bude moci lehnout a nerušeně odpočívat. Vyčleňte své kočce prostor pro relax a vysaďte jí do tohoto prostoru rostliny, které si zamiluje.

Tyhle rostliny kočky milují

Zvířata mají velmi specifické chutě. A pokud jde o vůně, platí to dvojnásob. Druhy, které si vaše kočka zamiluje, jsou obvykle ty, které jsou známé pro své vonné esenciální oleje. Důležitá je také struktura rostlin. Kočky fascinují listy a jehličí, které s oblibou okusují a zarývají do nich své drápky. Kočky milují, jak jemné lístky rostlin šustí mezi jejich tlapkami. Pro kočičí manikúru dobře poslouží vyšší stromy. Které rostliny vysázet na kočičí zahradu?

Mohlo by vás zajímat:  Problémy se spánkem zaženou oblíbené bylinky. Odvar nebo koupel tělo i mysl příjemně ukonejší

Šanta kočičí a kozlík lékařský

Šantu kočky doslova milují a dokážou si v ní užívat zábavu i dlouhé minuty. Jde o druh jednoleté nebo vytrvalé rostliny patřící do čeledi hluchavkovitých. Když vykvete, dorůstá do výšky až 1,2 metru. Listy jsou malé a vroubkované. Při doteku vydávají silný zápach.

K odpočinku láká kočky také kozlík lékařský, a to pro svou sladkou, medovou vůni. Jde o dvouletou bylinu. Květenství dorůstá až do dvoumetrové výšky. Kozlík má ochmýřené listy. Oddenky jsou drobné a velmi aromatické.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivová polévka dodá vitamíny a zasytí
Zdroj obrázku: Freepik

Kočičí tymián a máta

Kočky milují vůni druhu Teucrium marum. Této rostlině se často říká kočičí tymián. Jeho květy jsou růžové nebo modré. Poznáte jej podle drobných lístků, hustě pokrytých světlými chloupky. Kočka si zamiluje strukturu listů. O ně se bude s oblibou třít. Pozor však na správné přezimování. Protože nejde o mrazuvzdornou rostlinu, doporučujeme pěstovat ji v květináčích nebo ji na zimu vyrýt a odnést domů. Zde bude dělat kočkám radost i v zimních měsících.

Mátové koberce jsou zcela výjimečnou ozdobou každé zahrady. A vaše kočka jí úplně podlehne. Máta roste v trsech a ty lákají kočky k převalování se a odpočinku. Některé kočky budou rostlinu okusovat.

Mohlo by vás zajímat:  Kouzelný koriandr je nejen výborné koření, má také skvělé účinky na zdraví

V závislosti na druhu máty se můžete setkat s malými i velkými listy. Všechny druhy máty krásně voní po mentolu. Výsadbu ale důkladně promyslete. Tato rostlina má silné výhonky a za příznivých podmínek je silně expanzivní.

Zdroj: https://seasonherbs.co.uk/blogs/news/herbs-safe-for-cats
Přidat na Seznam.cz