Lilek

Doba pěstování nemusí být brzy u konce. Ještě v červenci lze zasadit některou zeleninu

V létě, převážně v červenci, se zahrada začíná uvolňovat a vy se zbavujete zbytků zeleniny a také plevele. Pokud máte čas a chuť, vaše pěstování nemusí být u konce. I tento měsíc může být vhodný pro další zasetí zeleniny. Jaká zelenina bude vhodná pro opětovné zasazení?

Příprava zeminy

Červenec je ideálním časem pro meziplodiny. Jedná o plodiny pěstované mezi hlavními daty sklizně. Je známo, že listová zelenina je pro tento účel dokonalá. V takových případech poskytněte zelenině hydratovanou a uvolněnou půdu, kterou budete pravidelně odplevelovat. Další zelenina pro pěstování v červenci:

Mohlo by vás zajímat:  Na bohatou úrodu rajčat se těší každý zahradník. S jednoduchými pravidly nikdy nepopraskají
Zdroj obrázku: Freepik

Zelené fazolky

Tento čas je také ideální pro opětovné zasetí zelených fazolek. Oblíbené jsou dvě odrůdy, žlutá a zelená, které dozrávají v září. Vedle fazolek vysejte ještě kopr. Poté budou fazolky delikátní.

Ředkvičky

Ředkvičky lze vysévat průběžně celý rok. Je ale pravda, že díky letním podmínkám a vysoké teplotě je tato zelenina lahodnější a rychleji roste. Pokud je počasí chladnější, je vhodné ředkvičky zasadit do skleníku. Poskytněte jim uvolněnou půdu a pravidelnou zálivku.

Zdroj obrázku: Freepik

Lilek

Lilek se stal populární zeleninou i u nás v Česku, nejen ve středomořské kuchyni. Obvykle se pěstuje ve skleníku, ale v červenci ho můžete sázet i ven. Vyžaduje více slunečního svitu a teplo. Pokud se počasí udrží na vysokém stupínku, počátkem října sklidíte lilek.

Mohlo by vás zajímat:  Několik nezbytných kroků, které připraví zahradu na zimu

Další zelenina pro vysévání v červenci:

  • červená řepa,
  • špenát,
  • okrasné trvalky.

Kterou zeleninu zvolíte vy? Nebo dáváte přednost raději květinám? Mějte na paměti, že i na konci léta nemusí být vaše zahrada prázdná. Stále si můžete vypěstovat něco, co obohatí váš interiér nebo zdraví.

Zdroj: https://www.thespruce.com/planting-vegetables-and-herbs-in-july-2540000
Přidat na Seznam.cz