Soil Hand Planting

Ani kyselá půda není překážkou k výsadbě nádherných rostlin. Přizpůsobte si zahradu dle svého

Chtěli jste na vaší zahradě pěstovat běžné rostliny, učinili jste několik pokusů a zjistili jste, že je půda na zahradě pro běžné rostliny příliš kyselá? Nevadí, i pro vás máme řešení, a dokonce si můžete vybrat ze dvou možností. Jako první se samozřejmě nabízí ta nejjednodušší varianta, tedy zasadit do zahrady kyselomilné rostliny, pro které jsou vaše zahradní podmínky jako stvořené. Pokud ovšem nechcete pěstovat jen kyselomilné rostliny a květiny v květináči, existuje také druhá varianta, a to pokusit se o odkyselení půdy na vašem pozemku. Níže v tomto článku vám představíme obě varianty. Kterou si vyberete, to už záleží jen na vás a na tom, co opravdu chcete pěstovat.

Mohlo by vás zajímat:  Nepříjemný pocit pálení a bolest na hrudi jsou jen začátek. Reflux je nutné řešit včas

Výsadba kyselomilných rostlin

Vysadit do kyselé půdy kyselomilné rostliny je samozřejmě to nejjednodušší, co můžete udělat. Nic jednoduššího už prostě neexistuje. Pokud je pH vaší zeminy 4,5–5,5, máte jistotu, že se jedná o kyselou půdu. V takto kyselé půdě se bude dařit zejména vřesům, ale i mnoha dalším rostlinám.

Zdroj obrázku: Freepik

Co takhle vyzkoušet třeba nádherné azalky, rododendrony, magnólie nebo hortenzie? Z užitkových rostlin byste neměli zapomenout na výsadbu borůvek a brusinek, které kyselou půdu milují. Ani pokud pěstujete rostliny v kyselé půdě, byste neměli zapomínat na pravidelné přihnojování. Volte hnojivo na kyselomilné rostliny např. pro borůvky či azalky a rododendrony, zapomeňte na ta univerzální. Pokud chcete na povrch umístit mulčovací kůru, volte z jehličnanů.

Mohlo by vás zajímat:  Papriky pomohou bojovat proti zákeřným nemocem. Vyzkoušejte výborný recept

Odkyselení půdy

Odkyselení půdy je poměrně zdlouhavý proces, pokud si ale přejete pěstovat všechny rostliny a nejen ty vybrané, rozhodně to stojí za to. Po odkyselení bude nutné vždy na jaře a na podzim hlídat výši pH a případně půdu znovu trochu odkyselit např. použitím dolomitu. Na takto připravené půdě můžete pěstovat opravdu všechny rostliny, ať už okrasné, či užitkové.

Zdroj: https://morningchores.com/acid-loving-plants/
Přidat na Seznam.cz