Traditional European Balcony With Flowers Flowerpots

Balkonové rostliny potřebují dobře ochránit před mrazem

Příchod zimy je pro všechny pěstitele rostlin důležitým okamžikem v roce. Jednoleté rostliny půjdou pryč, ale trvalky musíte před zimou řádně ochránit, jestli je máte na balkoně. Jedině díky tomu vám budou dělat radost i v příští sezóně. Víte, jak správně ochránit balkonové rostliny před mrazem, sněhem a zimou? Poradíme vám, jak to udělat správně.

Ochrana proti mrazu

Ideálně byste měli před příchodem prvních mrazů přesunout všechny květináče na místo bez větru a slunce. Rostliny také zakryjte materiálem, který nepropouští světlo. Použít můžete jutu, lepenku nebo šedý papír. Rostliny omotejte a připevněte provázkem. Musíte to udělat tak, aby byly dobře chráněné, ale neponičili jste větve ani jiné části rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Jedny z nejjedovatějších rostlin potkáme i v našich podmínkách. Namístě je největší opatrnost

Kryt na květináče

Jehličnaté stromy většinou snesou nízké teploty bez krytu. Květináče ale potřebují dobrou ochranu. Samotný květináč můžete zakrýt polystyrenem, který bude izolovat kořeny od mrazu. Stejně tak můžete květináč vložit do nádoby s listím, pilinami nebo novinami. Všechny tyto materiály působí jako izolace a ochrání kořeny v květináči před tuhými mrazy.

green-balcony
Zdroj obrázku: Freepik

Ochrana kvetoucích rostlin

Muškáty a další kvetoucí rostliny musíte pořádně připravit. Máte dvě možnosti. Odstraňte jen poškozené části rostliny a přesuňte květináče na verandu nebo schodiště. Teplota zde ale nesmí klesnout pod 5 stupňů. Druhou možností je ostříhání rostliny na 2 centimetry a přesun do sklepa. Zalévejte rostliny asi jednou za měsíc, ale nesmíte to přehánět.

Mohlo by vás zajímat:  Při čištění koberců se mnozí zbytečně moří. Pro dokonalé vyčištění stačí obyčejná mouka

Kryt na balkon

V zimních měsících byste měli chránit celý svůj balkon před nepříznivým počasím. Jeho ochrana je velmi jednoduchá. Stačí, když použijete agrotextilií nebo zástěnou, která je určená pro balkony. Nezapomeňte zástěnu dobře připevnit, aby se nestala nebezpečným předmětem v případě silného větru. Tímto způsobem ochráníte nejen balkonový nábytek, ale také rostliny.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/special/urban/overwintering-balcony-gardens.htm
Přidat na Seznam.cz