Pink Yellow Purple Cream Flower Garden With Sunlight Effect Background

Proměňte svou zahradu v prostor, ve kterém bude radost trávit čas

Zahrada může být radostí, ale i prokletím. To, jak se kvůli ní budeme cítit, ve finále závisí pouze na nás. Důležité je si ji udělat hezkou a takovou, aby nám přinášela co nejméně starostí. To bude samozřejmě pro každého vypadat jinak. Dnes vám ale přinášíme pár základních rad, kterými můžete docílit toho, že vaše zahrada bude oázou klidu jak pro vás, tak pro vaše blízké. Pro více informací čtěte dál.

Zahrada rozhodně není skládka

Ačkoli se to snadno říká a těžko provádí, zahrada by neměla být skladiště nebo pouze nějaké pohřebiště nedokončených projektů. Mnohým z nás se často stává, že se pro věc nadchneme a poté ji nedoděláme. To ale vyústí v to, že se nám na zahradě kupí hromada nedokončených věcí. Právě ty pak zahradu zaplňují a dělají z ní skládku. Pozemek nám pak neslouží jako místo pro odpočinek, ale jako připomínka všeho, co bychom vlastně měli dodělat. Je proto dobré, aby byla zahrada co nejpoklizenější. To se týče odpadu, úpravy zeleně, ale například i shrabaného listí. Věřte nám, hned se vám pak na ní bude pobývat lépe.

Mohlo by vás zajímat:  Doplňky stravy jsou plýtvání penězi. O zdraví pečují nejlépe superpotraviny ze zahrádky
wheelbarrow-with-humus-green-lawn-private-farmhouse-seasonal-work-fertilization-garden-flowers-outdoors
Zdroj obrázku: Freepik

Udělejte si ji pěknou podle svého gusta

Zahrada nemá žádný předepsaný vzhled. To, jak si ji uděláte, je čistě na vás. V žádném případě nesázejte zeleninu či ovoce, pokud víte, že vás bude práce okolo rostlin akorát stresovat a nebudete na ni mít čas. Pro tento účel zahradu využívejte pouze v případě, že víte, že vám zahradničení dělá radost. Tím stejným byste se měli řídit i při výběru rostlin. Některé totiž potřebují péče více a některé méně. Není tak potřeba, abyste se hned trápili s těmi náročnými. Zahradu navíc můžete zkrášlit i jinak. Neměli byste pak zapomenout ani například na zahradní nábytek, který vám k odpočinku jistě pomůže. Bavit vás může ale i třeba grilování nebo opékání špekáčků. V tom případě byste si právě podle toho měli zahradu zařídit.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/garden-ideas/g746/garden-plans/
Přidat na Seznam.cz