Briza1

Životadárná energie břízy probudí tělo opět k životu a uleví od bolesti

Někteří lidé na břízu mají alergii, ale pokud jim roste například na zahradě, nevyhnou se potřebné péči o tento krásný strom. Na druhou stranu je ale bříza známá pro své ojedinělé účinky na lidské zdraví. Jak ji využít v domácnosti nebo k léčebným účelům?

Doma si můžete připravit různé nálevy nebo obklady

Jaro je nejvhodnější čas, kdy můžete posilovat imunitu a také provádět očistu těla. Udělat si můžete například březovou šťávu, kterou je vhodné denně popíjet. Vyrobit si lze ale také obklad na namáhané klouby nebo si šťávu vmasírovat do pokožky hlavy a posílit tím růst vlasů.

Mohlo by vás zajímat:  Skladujte brambory během zimy správně. Jinak ztratí chuť, mohou být dokonce jedovaté
Zdroj obrázku: Freepik

Březová šťáva se pije dvakrát denně po dobu tří týdnů. Vyčistí játra a tělu dodá tolik potřebnou energii. Nálev z březových listů působí močopudně a protizánětlivě. Na ten se hodí mladé, lepkavé listy sesbírané mezi dubnem a květnem.

Jak si připravit nálev?

Utrhněte si hrst umytých listů, vložte do termosky a nalijte na ně půl litru vroucí vody. Nechte působit nejlépe přes noc a poté pijte po malých doušcích po celý den. Nálev je možné osladit medem. Můžete si z břízy udělat také čerstvé obklady, které využijete, pokud trpíte na revmatické bolesti. Zejména se hodí na bolesti šíje nebo svalů.

Mohlo by vás zajímat:  Po létě potřebuje zvláštní pozornost trávník i samotné rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Stačí listy zabalit do látky, rozdrtit, aby pustily šťávu, a položit je na bolavé místo. Ulevit by se vám mělo okamžitě. Použít samozřejmě můžete také jiné domácí prostředky proti bolesti. Důležité je, že použijete přírodní metody, které jsou účinné a spolehlivé, namísto drahých chemických krémů nebo mastiček, které koupíte v obchodě a mnohdy ani nefungují. Břízu si navíc můžete zasadit kolem domu do zahrady a za několik let vám bude plně k dispozici.

Zdroj: https://www.refinery29.com/en-us/birch-water-beauty-benefits
Přidat na Seznam.cz