Overhead View Pansy Plant With Gardening Tools Soil

Macešky jsou nenáročné a kvetou po dlouhé měsíce. Jedna chyba je však může zničit

Macešky jsou velmi oblíbené květiny, které můžete vidět nejen na balkonech, ale také v zahradách. Jsou jednoduché na pěstování, jako hrnkové květiny se osvědčily nejen našim babičkám. Právě ty ale věděly, jak se o macešky postarat, aby vydržely kvést dlouhé měsíce.

Před výsadbou je potřeba je aklimatizovat

Ještě před vysazením na zahradu nebo balkon je musíte temperovat. To věděly už naše babičky, které nechaly macešky trochu přivyknout na nové prostředí a až poté je zasadily do záhonu. Macešky jsou rostliny různých barev, velikostí i tvarů. Můžete z nich vytvořit krásnou mozaiku barev, která napomůže relaxaci.

Mohlo by vás zajímat:  Venkovní rostliny v květníku potřebují dostatečnou ochranu před mrazem

Macešky jsou květiny, které bohatě kvetou a také se velmi rychle množí a rostou. Nejsou náročné, ke správnému růstu potřebují pouze pravidelnou zálivku a kvalitní zeminu. Macešky po koupi musíte temperovat, aby si přivykly na nové prostředí. Potřebují slunná místa, kde není po celý den slunce. Kvetou od dubna do konce června a po celou tu dobu vás svými barvami mohou dostávat ze špatné nálady.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak macešky temperovat?

Macešky, které koupíte v obchodech, jsou většinou ze skleníkových plodin, takže jsou zvyklé na jiné podmínky, než jim vytvoříte doma. Proto je nutné je temperovat, aby vám hned neumřely. Nejdříve je nutné je naučit na teplotu, ve které budou celou dobu. Jak tedy rostliny temperovat?

Mohlo by vás zajímat:  Drenážní vrstva udrží domácí rostliny v kondici, materiálu se meze nekladou

Květiny si musí zvyknout na venkovní teploty a nízkou vlhkost. Nakoupené rostliny tak nechte několik dní na balkoně, kde budou chráněné před větrem a chladem. Přes den je pak můžete nechat na zahradě a na noc je dát do nevytápěné garáže. Později můžete rostliny přesadit do květináčů a truhlíků a nechat je na otevřeném místě. Jedině tak jim dopřejete podmínky, ve kterých vydrží po celé léto čerstvé a krásně kvetoucí. Macešky si rychle zamilujete a stanou se oblíbenými rostlinami.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-pansies/
Přidat na Seznam.cz