3d Rendered Small Backyard Patio With Pergola Hot Tub

Jak začlenit pergolu do vaší zahrady?

Posezení na zahradě je základ, na který nesmíte nikdy zapomenout. Nejlepší je samozřejmě takové místo, které vás ochrání před sluncem, větrem i deštěm. Právě proto jsou tyto stavby tak populární. Na zahradě má altán každý, kdo si to může dovolit. Při výběru a stavbě byste měli myslet na pár základních věcí. Dnes se podíváme na to, co vám může tento jednoduchý přístřešek přinést.

Kam umístit místo na posezení?

Při umístění přístřešku musíte myslet na to, že potřebuje hodně světla. Stát by měl také blízko domu. To vám zajistí nejen opornou zeď, ale také blízkost kuchyně a koupelny. Jednoduše komfortu, který si chcete zaručeně užívat na své zahradě. Pergola je ideální možností do vaší zahrady. Při umístění máte hned tři možnosti:

  • na konci cesty nebo přes cestu – oblouk s popínavými rostlinami a osvětlením,
  • na terase – zastřešení logického místa pro sezení,
  • podél plotu – skvělá možnost pro malé zahrady s možností většího soukromí.
Mohlo by vás zajímat:  Někteří zdobí svou zahradu žlutými stuhami. Tato netradiční dekorace dokáže ochránit úrodu před zkázou

Materiál

V tomto případě máte mnoho možností, ze kterých lze vybírat. Pro větší stavby jsou ideální zděné sloupky s dřevěnými trámy nad hlavou. Díky tomu získáte dlouhou životnost, ale musíte myslet na vyšší pořizovací cenu a větší rozměry. Dřevěné přístřešky jsou oblíbenou možností, protože jsou poměrně levné a jednoduché na instalaci. V tomto případě musíte myslet na to, že je důležitá pravidelná péče o ošetření dřeva. Jedině díky tomu vám vydrží velmi dlouho.

Myslete na velikost zahrady

Jedním z nejdůležitějších prvků při výběru a stavbě altánu musí být rozměry vaší zahrady. Nejlépe vypadají, když jsou menší než 25 procent velikosti zahrady. Myslete ale také na to, k čemu ji chcete využívat. Jestli vám jde hlavně o soukromí před zvědavými sousedy, musíte počítat také s tím, na jakém místě se vaši sousedé nachází.

Nejlepší jsou vzdušné konstrukce, ale bez závěsných květináčů nebo jiné ochrany tam bude hodně vidět. Na druhou stranu uzavřené konstrukce s otvorem pouze na jedné straně mohou být příliš stísněné pro některé jedince. Místo potom bude trochu působit jako jeskyně. Pro některé je to nejlepší možnost, jakou si mohou na své zahradě přát. Záleží pouze na vás.

Mohlo by vás zajímat:  Kompostování zajistí všem rostlinám to nejlepší hnojivo. S pár triky lze celý proces urychlit

Zkuste malý altánek

Pro větší zahrady nebo menší zahrady s příjemným koutem se skvěle hodí klasické altány. Dřevěná konstrukce, střecha s taškami, popínavými květinami a pohodlným sezením bude ideální možností. Jestli vám jde hlavně o romantický a praktický doplněk vaší zahrady, tohle bude přesně pro vás. Budete mít pocit, že máte na zahradě malý domeček, do kterého se můžete schovat před celým světem.

Nezapomínejte na vybavení

Vždy si musíte pohodlně sednout. Bez toho si nemůžete nikdy odpočinout. Zahradní nábytek dnes poskytuje široké možnosti a každý si vybere nejlepší variantu pro sebe. Nezáleží na druhu, materiálu, stylu ani barvě. Vybere si každý. V přístřešku nesmí chybět hlavně pár základních prvků, bez kterých se neobejdete, např.:

  • stolek,
  • lavice s polstrováním,
  • křesla,
  • osvětlení.
Mohlo by vás zajímat:  Betlémská hvězda přinese domů pravé kouzlo Vánoc. Se správnou péčí bude skutečnou ozdobou

Vytvořte si sezení kolem ohniště

Gril, ohniště nebo celá kuchyně nesmí chybět na žádné zahradě. Není nic krásnějšího, než v létě posedět na zahradě s rodinou a přáteli u hořícího ohně. Přístřešek bude skvělou možností, jak zarámovat venkovní kuchyň nebo poskytnout krásné (a kryté) sezení kolem ohniště. Díky tomu vám nebude vadit ani chladnější večer, vítr nebo jemný déšť.

Ohniště můžete krásně orámovat a vytvořit místo, kde budete sedět s přáteli a užívat si volné chvíle. Odpočinek na vlastní zahradě je to nejlepší, co si můžete během teplých měsíců užívat. Postačí vám jen sezení, malé místo na nohy a uprostřed ohniště s hřejivým ohněm. Potom si jen stačí vybrat správnou velikost a styl ohniště, abyste si užili krásné chvilky pod pergolou.

Přidat na Seznam.cz