Home 169540 1280

Při zakládání zahrady neradi čekáme, než vše vyroste. S těmito triky bude výsledek rychlejší

Trpělivost už v dnešní době není výsadou mnoha lidí, a pokud si koupí dům nebo pozemek, jehož účelem má být zahrada, neradi dlouho čekají na žádaný výsledek, který v případě pěstování některých dřevin může být až v řádu let.

Pro urychlení lze například zakoupit již vzrostlé dřeviny, ale tato cesta vyžaduje samozřejmě hodně finančních prostředků a navíc se může stát, že se dřevinám po přesazení do nového prostředí nebude dařit. Dostupnější a také poměrně účinnou variantou je zaměřit se na takové druhy, které nejsou příliš náročné na pěstování a vyznačují se rychlým růstem.

Mohlo by vás zajímat:  Skutečně dobrý chřest pozná málokdo. Podle několika znaků budete mít jistotu opravdové delikatesy
Zdroj obrázku: Pixabay

Listnaté dřeviny

Pokud chcete mít na zahradě stromy a keře a netoužíte vyloženě jen po jehličnanech, i mezi listnatými je řada druhů, které vám poměrně rychle vyrostou. Vybírat můžete z druhů, jako je bříza, habr, jeřáb, javor, topol, jilm, olše, vrba, dub, ale také národní strom lípa. Výhodou je, že některé druhy existují v různých barevných varietách, což vaši zahradu jistě ozvláštní.

Pokud se poohlížíte po stromech, které kromě krásy poskytují také chutné plody, doporučit lze například jabloň, třešeň nebo ořešák.

Mohlo by vás zajímat:  Kávová sedlina podpoří rostliny doma i na zahradě

Jehličnany

Největší výhodou jehličnanů je, že drtivá většina na zimu neopadá a díky nim si tak zahrada zachovává neustálou zeleň. K rychle rostoucím druhům patří například borovice (mimo jiné i zajímavá douglaska), ale také smrk, který lze koupit v několika varietách.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud chcete jehličnany využít také buď jako živý plot, nebo předěl části zahrady, odolný a velice oblíbený je zejména zerav neboli túje, je však třeba pamatovat na to, že se hodí jen na větší zahrady. Pokud je totiž vaše zahrada menších rozměrů a vy ji uzavřete zelenou stěnou z tújí, opticky ji tak ještě zmenšíte.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se chovat ke stromečku, aby vydržel déle něž do Tří králů

Keře

K rychle rostoucím, a přitom velice dekorativním keřům patří například zlatice, která je známá pod lidovým názvem zlatý déšť. Je to opadavý keř s nádhernou záplavou sytě žlutých menších květů. Krásný a na pěstování nenáročný je například také jasmín, který si můžete opatřit v klasické nebo popínavé variantě. K pěstování je pro jeho rychlý růst vhodný také například černý bez nebo exotický bambus.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/yard/garden-care/ten-steps-to-beginning-a-garden/
Přidat na Seznam.cz