2149631261

Živočišné uhlí působí jako přírodní hnojivo a podporuje přátelské mikroorganismy v půdě

Na zahradě můžete použít mnoho produktů, u kterých by vás to nikdy nenapadlo. Živočišné uhlí jistě patří mezi tyto produkty. Jedná se o formu uhlíku, která se většinou používá v případě žaludečních problémů. Pravděpodobně by vás to nikdy nenapadlo, ale tento produkt nepůsobí dobře jen na vaše zdraví. Skvěle ho využijete také na své zahradě, kde bude pozitivně působit na půdu.

Efektivní hnojivo, o kterém každý neví

Živočišné uhlí může zlepšit úrodnost půdy, když ho budete používat pravidelně. Uhlí obsahuje mikroorganismy a živiny, které zlepší strukturu a schopnosti substrátu. Rostlinám tím uděláte velkou radost, protože budou moci mnohem lépe a rychleji růst. Dodáte jim živiny, které nutně potřebují pro dlouhodobé zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Nemoci se nevyhýbají ani domácím mazlíčkům. Některé typy se mohou přenést na člověka

Snížení skleníkových plynů

Kromě toho, že budete mít rostliny mnohem větší a získáte i větší úrodu ovoce a zeleniny, můžete si s tímto produktem užít i další pozitiva. Používání živočišného uhlí jako hnojiva snižuje emise skleníkových plynů. Ukládá totiž uhlík z biomasy do substrátu. Tam zůstane uložený po velmi dlouhou dobu a podpoří životní prostředí. Jestli chcete žít zeleně, tohle je skvělá možnost, jak toho dosáhnout.

110907
Zdroj obrázku: Freepik

Lepší přijímání živin z půdy

Všichni zahrádkáři chtějí zlepšit vstřebávání živin do rostlin. S pomocí tohoto produktu získáte tuto obrovskou výhodu. Uhlík totiž váže živiny, takže se nedostanou tak rychle z půdy. Zůstanou v substrátu mnohem déle, a proto se jich do rostlin dostane mnohem více. Něco takového jistě ocení každý všichni, kdo pěstují květiny, stromy, keře, ovoce i zeleninu.

Mohlo by vás zajímat:  Šípky pomáhají celou zimu zůstat fit. Snadno si připravíte čaj, tinkturu nebo výbornou marmeládu

Podpora mikroorganismů v půdě

Velkou výhodou živočišného uhlí je také fakt, že uhlí obsahuje velmi pozitivní mikroorganismy, které podporují zdraví půdy. Jestli chcete mít zdravější a plodnější půdu, měli byste jí pravidelně poskytovat tyto živiny. Dávejte si ale pozor na množství, které budete používat. Myslete také na typ půdy a rostliny, které tam budete pěstovat.

Zdroj: https://www.supermoss.com/the-complete-guide-to-activated-charcoal-in-horticulture/
Přidat na Seznam.cz