Side View Brown Coffee Beans Sack Rustic Table

Nejdražší kávy světa nabízí exkluzivní chuť a jedinečný původ

Koupit si jednu z nejdražších káv na světě ještě nemusí nutně znamenat to, že vám výběr bude chutnat. Drahé kávy nejsou naceněné pro svou neobyčejnou chuť, ale proto, že jejich výroba je časově a finančně náročná. Ale i přes vysokou cenu se mnoha lidem vyplatí tento luxusní kousek pořídit, protože nejdražší káva světa se vyznačuje svou specifickou chutí, kterou jiná káva nabídnout nedokáže. Pokud zvažujete, že vyzkoušíte něco extra, můžete si vybrat z následujících tří káv.

Proč lidé milují a pijí kávu?

Lidé kávu milují a pijí z nejrůznějších důvodů. V dnešní době je to tak trochu módní výstřelek. Jedni ji milují pro její povzbuzující účinky, někteří zase pro její chuť, která je tolik návyková. Jiní dávají přednost oblíbeným mléčným kávovým specialitám, které jim připraví jejich domácí kávovar. A pak jsou tu ti ostatní, kteří kombinují všechny výše zmíněné skupiny dohromady.

Mohlo by vás zajímat:  Myslete už letos na to, jak skvělé bude příští léto – pořiďte si vlastní party stan!

Káva je běžně dostupná, a tak si ji mohou dovolit miliony lidí po celém světě. A pak jsou tu ty druhy, které už jsou exkluzivnější a drahé. Záleží na odrůdě. A z ní se odvíjí chuť, vůně i cena. Vzácná kávová zrna si však mohou dovolit jen ti nejbohatší.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaká je nejdražší káva na světě?

Má krásný název. Kopi Luwak. Jde o zcela jedinečný druh. Pěstuje se ve východní Asii a název dostal od zvířete, které se přímo podílí na jeho produkci. Ano, jde o cibetky. Cibetky mají kávová zrna jako svou přirozenou potravu. Jsou ovšem vybíravé a pochutnávají si na nejkvalitnějších a zralých plodech. Káva se pak vyrábí ze strávených a vyloučených zrnek.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky jsou kouzelnice, které vyléčí řadu neduhů. Znamení zvěrokruhu napoví, která je ta pravá

Ačkoliv to může znít divně, jde o exkluzivní proces. Zrna se oddělí od exkrementů, vytřídí se a očistí. Následně se praží běžným způsobem. Kopi Luwak vyniká výraznou vůní, bohatou chutí a hustou konzistencí. Káva se vyrábí v malém množství a celý proces výroby trvá dlouho. Není divu, že za 50 gramů zaplatíte i 900 korun.

A jaká je nejlepší káva světa?

Kvalitní káva pochází z ostrova Svatá Helena ležícího uprostřed Atlantiku. Její produkce je značně omezená, odtud se odvíjí také její vysoká cena. Za 450 gramů zaplatíte kolem 3 500 korun. Svatá Helena se vyznačuje sladkou vůní a plnou chutí. Je ideální pro přípravu espressa.

Mohlo by vás zajímat:  3 důvody, proč zařadit fazole do jídelníčku ještě dnes: smlsnou si na nich nejen vegetariáni

Další vzácnou kávou je například káva Molokai. Za zrna vděčíme odrůdě Catuai, které se daří ve vulkanických půdách na Havaji. Chuť je bohatá. Za 400 gramů zaplatíme kolem 1 400 korun.

Zdroj: https://www.wionews.com/photos/international-coffee-day-2022-7-most-expensive-coffees-in-the-world-521586
Přidat na Seznam.cz