2148255059

Káva obohacená o zázvor tělo prohřeje a posílí imunitu

Mnoho lidí si nedokáže představit den bez ranní nebo odpolední kávy. Účinně stimuluje, ale zároveň umožňuje chvíli relaxace. Ukázalo se, že tento hořký nápoj s přídavkem zázvoru má mimořádně prospěšné vlastnosti, je skvělý hlavně na podzim a v zimě. Zázvor totiž dokáže bojovat s různými nemocemi.

Příprava kávy se zázvorem

Kávu se zázvorem lze připravit dvěma způsoby. První je nejjednodušší a spočívá pouze ve smíchání kávy s mletým nebo strouhaným zázvorem. Kromě toho můžete přidat špetku skořice. Druhý způsob spočívá ve vaření vody s přidáním oloupaného a nakrájeného zázvoru. Odvar přelijte přes kávu. Nezapomeňte však, že tento zázvorový nápoj musíte pít s mírou.

Mohlo by vás zajímat:  Zimním podmínkám odolá řada plodin. Vybrat si můžeme ze zeleniny i bylinek

Kromě zázvoru je vhodné přidat do kávy také výše zmíněnou skořici. Toto koření může snižovat hladinu cholesterolu. Kromě toho má pozitivní vliv na nervový systém a má analgetické a protizánětlivé účinky. Je třeba také zdůraznit, že zázvor i skořice jsou užitečné v boji proti menstruačním bolestem. Káva s těmito složkami se navíc doporučuje lidem, kteří se chtějí zbavit nadbytečných kilogramů.

247
Zdroj obrázku: Freepik

Káva se zázvorem

Káva se bezpochyby těší značné oblibě. Umožňuje probudit se, dodává energii a zlepšuje koncentraci. Kávu se zázvorem začíná ochutnávat stále více lidí. Koneckonců má vlastnosti, které mají pozitivní vliv na tělo. Má hřejivé účinky a na podzim a v zimě pomáhá v boji proti infekcím. Zázvor účinně posiluje imunitu a má baktericidní účinky.

Mohlo by vás zajímat:  Účinná ochrana domu a zahrady? Fotopasti bez přísvitu!

Kromě toho tento nápoj zlepšuje trávení a metabolismus a podporuje činnost mozku. Aromatická káva se zázvorem má nezapomenutelnou chuť. Stojí však za to ji pít nejen kvůli její chuti. Je cenným zdrojem rostlinných polyfenolů, tj. antioxidantů. Právě ony jsou schopny bojovat proti volným radikálům, a tím zpomalovat proces stárnutí. Káva se zázvorem navíc pomáhá snižovat riziko srdečních onemocnění, rakoviny nebo cukrovky.

Zdroj: https://www.tastingtable.com/stories/the-reason-you-should-start-adding-ginger-to-your-coffee/
Přidat na Seznam.cz