Rericha1

Zdravou řeřichu si snadno vypěstujete během pár dní i na parapetu

Chcete si na jaře dopřát zdravou a okrasnou pochoutku, kterou snadno vypěstujete i v pohodlí domova? Řeřicha je tou pravou volbou i pro méně zdatného zahradníka. Užijte si klíčky řeřichy a vychutnejte si skvělou pochoutku.

První a velmi zásadní radou pro správné pěstování řeřichy je datum expirace. V obchodních centrech, zahradnictvích i kdekoliv jinde můžete najít k prodeji semínka řeřichy v malých sáčcích. U nich je však důležité pozorovat datum spotřeby, jelikož příliš suchá semínka vám moc úrody nepřinesou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se řeřicha pěstuje?

Pokud chcete vysadit semínka řeřichy, je nutné si připravit správné podnebí ve vašem domově. Nejsnadněji vám semínka vyklíčí ve vatě nebo v několika vrstvách skládaných papírových utěrek. Umístěte semínka na talíř nebo mělkou misku či plastový podnos. Nádobu navlhčete i se semínky. Samotná semínka řeřichy musí být dostatečně mokrá, ale nikdy úplně utopená ve vodě.

Mohlo by vás zajímat:  Účinky jablečného octa na zdraví jsou známy od starověku. Využijte jeho sílu i vy

Mokrou misku i vatu posypte semínky a navrch přidejte jen malou vrstvu zeminy. Srovnejte a uhlaďte ji konečky prstů a opět postříkejte vodou pomocí rozprašovače. Celou misku umístěte na strategické místo, kde bude dostatek světla i tepla. Skvělou volbou je například parapet okna nebo radiátor pod oknem.

Zdroj obrázku: Freepik

Důležitá je dostatečná vláha

Podle toho, jak moc teplé místo vyberete, je nutné pravidelně a hlavně důkladně semínka zalévat. Opět k tomu můžete použít postřik, na radiátoru je nutné vláhu dodávat dvakrát denně. Semínka spolu se zeminou i vatou musí být stále lehce vlhká.

Mohlo by vás zajímat:  Vyzrajte na komáry přírodním repelentem. Jeho vůně je udrží spolehlivě daleko

Po asi dvou až třech dnech semena vyklíčí a po asi šesti dnech z nich vyroste řeřicha. Tu můžete využít jako skvělý a zdravý pokrm, třeba k právě připravenému jehněčímu o Velikonocích. Právě na Velikonoce je totiž řeřicha nejtypičtější a první rostlinou, která zdobí váš dům i recepty.

Zdroj: https://www.thompson-morgan.com/how-to-grow-watercress
Přidat na Seznam.cz