Soil Is Rich Minerals Various Nutrients Cultivation

Domácí organické hnojivo rostliny nejlépe přijmou. Jeho výroba je velmi snadná

Organické hnojivo vzniká rozkladem látek rostlinného a živočišného původu, které zvyšují množství humusu v půdě, a tím i její propustnost. Obsahuje hnůj nebo kejdu, guáno, slámu ale i zbytky ze zelených částí rostlin. Živiny vznikající rozkládáním organických látek rostlina vstřebává mnohem lépe než hnojiva anorganického původu. Značnou výhodou organického hnojení je především to, že rostlina živinné látky přijímá pomalu a vystačí s nimi dlouhou dobu. Přírodní hnojivo není toxické pro včely a jiný hmyz, není nebezpečné pro domácí i volně žijící zvířata. Jedinou nevýhodu občas může být to, že organické hnojivo neobsahuje veškeré živiny. Na to je třeba pamatovat a půdu případně doplnit.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat jedlé kaštany? Potřebujete velkou zahradu
Zdroj obrázku: Freepik

Hnojivo z kopřiv

Organické hnojivo si můžete snadno připravit sami, stojí to jen trochu námahy. Ideální pro kopřivové hnojení jsou mladé rostliny, které ještě nekvetly, protože na květ nespotřebovávají cenné živiny. Spojte přípravu hnojiva s procházkou, nasbírejte si zhruba 1 kilogram čerstvých kopřiv a ponořte je do 10 litrů odstáté vody. Teplejší voda vůbec není na škodu, urychlí proces macerování. Počítejte s tím, že kopřivy nebudou zrovna vonět, kbelík mějte zakrytý a ve stínu, každý den směs promíchejte. Hmota po 10 až 14 dnech začne vyvíjet bubliny. Hnojivo bude pro použití připravené ale až tehdy, když směs přestane pěnit, což může trvat podle okolní teploty ještě dalších 14 dní. Kašovitou hmotu nikdy nepoužívejte v neředěném stavu, rostliny byste mohli spálit. Hnojivo použijte v poměru 1 : 10 a vegetaci přihnojujte jednou za týden. Okurky, rajčata, dýně, špenát nebo cibule, ale i třeba růže udělají s tímto hnojivem divy.

Mohlo by vás zajímat:  Krásky, které zabíjí: Jedny z nejnebezpečnějších rostlin na světě rostou i v tuzemsku
Zdroj obrázku: Freepik

Hnojivo ze slupek od banánů

Nevyhazujte slupky od banánů, připravte si z nich hnojivo. Banánovou slupku ponořte do sklenice s vodou a nechte ji v ní louhovat 24 hodin. Výsledný roztok nařeďte v poměru 1 : 5 s odstátou vodou a rostliny pravidelně zalévejte.

Zdroj: https://www.diyncrafts.com/22484/home/gardening/15-organic-diy-garden-fertilizer-recipes-thatll-beautify-garden
Přidat na Seznam.cz