Selective Focus Shot Beautiful Pink Rose Garden

Královnám květin se může líbit i na vaší zahradě. Konec září je ideálním časem pro sázení

Růže jsou po mnoho let neuvěřitelně oblíbené mezi majiteli zahrad. Krásně voní, na zahradě vypadají elegantně a v interiéru potěší každého návštěvníka. Než se je rozhodnete vysadit na zahradě, měli byste znát základy jejich péče. Bez správné péče vám totiž neporoste žádná rostlina. Díky pár jednoduchým trikům vám růže budou krásně růst a budou neustále v dobré kondici.

Kam a kdy zasadit růže?

Poloha růží je pro jejich zdraví a květenství velmi důležitá. Při výběru ideálního místa myslete na konkrétní odrůdu, kterou jste si pořídili. Většina růží ale potřebuje slunné a větrné místo. Nikdy ale nevysazujte růže v průvanu nebo na hodně vlhká místa. Jakmile najdete nejlepší místo pro své nové růže, můžete začít se samotnou výsadbou.

Mohlo by vás zajímat:  S tímto trikem pokvetou muškáty od jara do podzimu. Stačí počkat týden a použít

Růže můžete sázet na jaře od března do konce dubna. Druhou (a lepší) možností je výsadba růží na podzim od září do konce října. Tehdy rostliny mnohem rychleji zakoření, takže podzim je pro tyto rostliny ideální. Po nákupu zkontrolujte kořenový systém. U sazenic s dobře vyvinutými kořeny můžete klidně pár dnů počkat a pak je zasadit. U odhalených kořenů musíte ovšem jednat ihned.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy růže stříhat a čím je hnojit?

Nyní se podíváme na nejdůležitější pravidla při pěstování růží. Růže stříhejte na jaře. Odrůdy, které kvetou jen jednou za sezónu, stříhejte po odkvětu. Na prořezávání potřebujete ostrý nástroj. Příliš tupé nůžky mohou poškodit keř. Zalévejte keře zřídka, ale hojně. K zalévání vždy používejte dešťovou nebo odstátou vodu. Nikdy neberte vodu ihned z kohoutku nebo studny, protože bude příliš studená.

Mohlo by vás zajímat:  Pro bohaté kvetení potřebují petúnie především dostatek živin

Růže pochopitelně potřebují pravidelně přihnojit. Nejlepší bude, když pod keř zakopete banánovou slupku. Draslík a fosfor v banánech obohacují půdu a růže tyto složky potřebují ke správnému růstu. Použít ale můžete také hnojivo z čajových lístků nebo kávové sedliny. Růže mají rády kyselejší půdu, takže pro ně budou podobné metody velmi přínosné.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/flowers/roses/starting-a-rose-garden.htm
Přidat na Seznam.cz