No Insect Sign Icons Set, Flat Style

Přestože prý nosí štěstí, doma je nikdo nechce. Na pavouky jde šikovně vyzrát

Pavouci jsou hmyz, který se velmi rád schovává v nejtemnějších zákoutích našeho domova. Najít je můžeme ve všech místnostech, obzvlášť pod postelí nebo u stropu, kde neděláme pravidelný úklid. Existuje naštěstí mnoho osvědčených metod, jak tyto nezvané nájemníky vyhnat. Dobrou zprávou je, že nepotřebujete žádné chemické prostředky. Bohatě vám postačí věci, které máte neustále doma.

Čistota a pořádek je naprostý základ

Pavouci se živí ovocnými muškami a mravenci. Jakmile odstraníte ze svého domova tyto škůdce, zmenší se i množství pavouků. Udržujte také doma pořádek a nenechávejte na kuchyňské lince nebo na stole drobky. Použít ale můžete esenciální oleje s intenzivní vůní. Vyberte svou oblíbenou vůni, smíchejte ji s vodou v poměru 1 : 2 a nalijte do spreje. Nejlepší je levandule, máta nebo citron.

Mohlo by vás zajímat:  Močovina dodá rostlinám důležitý dusík. Aplikovat ji je ideální v těchto dnech

Mátu nebo levanduli můžete použít i v živé formě a doma si ji vypěstovat. Jejich intenzivní aroma je velmi příjemné pro nás, ale nepříjemné pro pavouky i další hmyz. Vzhledem k tomu, že se hmyz dostává do domu obvykle oknem, měli byste rostliny umístit na okenní parapet, kde ochrání váš domov velmi efektivně.

Zdroj obrázku: Freepik

Účinná dekorace, která odradí nechtěný hmyz

Vůně žaludů a kaštanů je pro člověka téměř nepostřehnutelná, ale pro pavouky se jedná o velký problém. Když umístíte několik kousků od každého k rostlinám, do misek nebo malých košíků, zbavíte se pavouků na neomezeně dlouho. Navíc získáte krásnou dekoraci, která bude v interiéru vypadat nádherně.

Mohlo by vás zajímat:  Přestat plýtvat jídlem je snadné. Foodblogerka Maia Sobczaková radí, jak veškeré zbytky zužitkovat

Moskytiéra se obvykle doporučuje jako ochrana před komáry, ale stejně dobře vám poslouží při boji s pavouky. Umístěte do okna moskytiéru a zajistíte tím, že se pavouci i další hmyz budou držet venku. Toto řešení je skvělé zejména na jaře, kdy se všechna zvířata (hlavně hmyz) probouzí k životu. Navíc dobře poslouží i na další otravný hmyz, který u sebe doma nechcete.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-spiders/
Přidat na Seznam.cz