45524

Zahradu před hraboši ochrání pasti, bariéra pod plotem nebo samotné rostliny

Hraboši patří mezi škůdce, kteří se mohou snadno objevit i na vaší zahradě. Musíte vědět, jak rychle reagovat a jednat. Když to neuděláte, můžete klidně přijít o rostliny ve všech záhonech. Použít můžete několik metod, které je zaručeně odradí od vašich rostlin a donutí je, aby se přesunuli do zahrad vašich sousedů. A tam si s nimi již nemusíte dělat starosti.

Bariéra pod plotem

Máte-li možnost, udělejte jim fyzickou bariéru. Podél celého plotu zakopejte asi 30 cm do země mřížky nebo hustý plot. Hraboši se hlouběji nepohybují a přes plot jednoduše neprojdou. Jde o skvělou ochranu před mnoha hlodavci, kteří by se jinak dostali na váš pozemek.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradu před invazí škůdců ochrání oblíbené rostliny. Jejich vůně je pro ně nesnesitelná

Šikovné rostliny

Využijte rostliny s odpudivým zápachem, které tito hlodavci nemají rádi. Jde o velmi přirozený způsob, jak je odradit od vaší zahrady. Můžete vysadit kontryhel, karafiáty nebo třezalku tečkovanou. Jejich vůně je pro hraboše velmi nepříjemná, takže se budou od záhonů držet dál.

1396
Zdroj obrázku: Freepik

Vlhká půda

Hadice s kapající vodou do jejich cestiček a nor je osvědčeným způsobem, jak se jich zbavit. Hraboši nemají rádi, když je půda v jejich bydlišti příliš vlhká. Díky tomu vás zajisté opustí a najdou ji jídlo někde jinde. Jakmile uvidíte jejich přítomnost, měli byste začít více zalévat.

Mohlo by vás zajímat:  Přebytky z kuchyně se hodí do různých pokrmů, stačí je praktickým způsobem zpracovat

Pasti

Na trhu najdete také fyzické pasti, které můžete nastražit na svou zahradu. Některé z nich je chytí živé a vy je potom musíte vypustit do přírody, ideálně na pole nebo louku. A jiné fungují jako pastičky na myši, takže je okamžitě zabijí. Je pouze na vás, pro kterou z nich se rozhodnete.

Plašiče hrabošů

Další (méně drastickou) možností jsou plašiče. Vyrobit si je můžete sami z PET lahví, ale stejně tak si je můžete zakoupit. Některé z nich jsou dokonce i na solární energii, takže je nemusíte k ničemu zapojovat a budou fungovat velmi spolehlivě během dne i noci bez ohledu na počasí a vítr.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/how-to/voles.html
Přidat na Seznam.cz