707

V březnu můžeme sít první zeleninu. Ideální čas je pro salát, mrkev nebo hrášek

Březen je prvním jarním měsícem, během kterého můžete znovu začít s prací na zahradě. Hodně záleží na počasí a teplotách, které budou v březnu panovat, ale jde o skvělý čas, kdy můžete začít s výsadbou některých rostlin. Musíte jen myslet na to, že nesmí být mráz, teploty se musí držet stabilně nad nulou a půda by neměla být příliš vlhká. Co můžete zasít již na počátku jara?

Salát

Ledový salát, listový salát, rukola nebo šťovík patří mezi plodiny, které můžete vysadit velmi brzy. Jsou velmi odolné, takže se jim bude dařit i při nízkých teplotách na začátku jara. A velmi brzy budete mít první salát. To je velká výhoda, protože jde prakticky o nekonečnou plodinu, která neustále během sezóny dorůstá.

Mohlo by vás zajímat:  Výsadba a hnojení rajčat

Mrkev a ředkvičky

S těmito plodinami můžete začít na konci března. Mrkev potřebuje dobrou a propustnou půdu, aby mohly kořeny snadno růst. Ředkvičky rostou velmi rychle a můžete je zasadit hned několikrát. Když s nimi začnete již během března, můžete je během sezóny vysadit ještě jednou nebo dvakrát.

1775
Zdroj obrázku: Freepik

Hrášek

Tohle je další plodina, kterou můžete zasadit již nyní. Nezapomeňte k němu dát nějakou tyčku nebo malý plůtek, po kterém bude hrášek šplhat. Děti budou nadšené, až budou pozorovat stvoly hrášku, jak rostou a dostávají se každý den o kousek výš.

Mohlo by vás zajímat:  Praktické tipy, díky kterým si zamražená zelenina uchová barvu i chuť

Špenát

Špenát je velmi odolná plodina, které nevadí ani chladné počasí. Stejně jako salát, také tuto plodinu můžete vysadit na jaře a užívat si její listy během celé sezóny. Stačí, když jich pár odtrhnete a ony znovu dorostou. Nyní můžete vysadit semínka nebo dokonce malé rostlinky.

Kořenová zelenina

Pastinák, celer a další kořenová zelenina jsou velmi odolné druhy zeleniny. Snadno je můžete vysadit brzy po zimě, abyste si je mohli užít velmi brzy po začátku sezóny. Myslete jen na to, že musíte mít vyživenou, hlubokou a dobře připravenou půdu.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/what-to-plant-march/
Přidat na Seznam.cz