Garden 831995 1920

Zahradní nábytek nabízí nespočet variant, aby zahradě slušel a poskytl pohodlí

Zahrada není jen dřina, je to také místo odpočinku a relaxace. Správně zvolený zahradní nábytek zaručí, že posezení u kávy nebo u dobrého dezertu bude tím pravým požitkem. Podle čeho byste měli nábytek na zahradu nebo balkón vybírat? 

Dostatek místa je rozhodující

Důležitým faktorem při koupi zahradního nábytku je samozřejmě prostor. Posezení na balkóně nebo malé terase bude zcela jiné než místo k odpočinku vybudované na zahradě. Na místě budoucího posezení se zastavte a přemýšlejte, jak na vás tato plocha působí, jaký chcete mít výhled, co vše k relaxaci budete potřebovat. Než se vypravíte do obchodu nebo zahradního centra, změřte si prostor, který máte k dispozici. Vezměte v úvahu také otevírání dveří a oken nebo jiná omezení a dopadající sluneční paprsky. Chcete přeci, aby nábytek vydržel co nejdéle v dobré kondici.

Mohlo by vás zajímat:  Díky hydroponii koupíme ovoce a zeleninu po celý rok, nese s sebou však svá negativa
Zdroj obrázku: Pixabay

Jaký zvolit materiál?

Výrobci používají nejrůznější materiály, vybírat tak můžete mezi dřevem, kovem, plastem, přírodním a umělým ratanem. Dřevěný zahradní nábytek se v dnešní době těší velké oblibě. V zahradě nebo na balkóně vypadá přirozeně a dodává posezení jedinečnou přírodní atmosféru. Levnější nábytek pořídíte ze smrku a borovice, pro něj volte místo chráněné před deštěm a přímým sluncem. Kvalitní zahradní vybavení je vyrobeno ze dřeva exotických dřevin jako například z teakového nebo eukalyptového. Takové kousky můžete na zahradě nechat celou sezónu, počasí i hmyzu odolají celkem dobře. Životnost dřevěnému nábytku prodloužíte pravidelným ošetřováním speciálními přípravky. Na malé balkóny se dobře hodí ratan, který nezabírá tolik místa jako nábytek ze dřeva. Výhodou kovového nábytku je vysoká odolnost. Nicméně i ten je třeba chránit, pro změnu před korozí.

Mohlo by vás zajímat:  Zázračný křen je opomíjený lék plný vitaminů. Uleví při revmatu i nachlazení
Zdroj obrázku: Pixabay

Péče o zahradní nábytek

Starat se musíte o každý kus zahradního nábytku. Pravidelně ho zbavujte prachu a nečistot. Pokud je to možné, nábytek na zimu uklízejte pod střechu a do sucha. Dřevěné kusy vždy jednou ročně naimpregnujte.

Přidat na Seznam.cz