Bay Leaf 1049543 1920[1]

Bez bobkového listu se neobejde žádná kuchyně, tam ovšem jeho využití nekončí

Bez bobkového listu si nedokážeme představit mnoho pokrmů, zejména pak omáčky. Věděli jste ale, že bobkový list najde doma využití i mimo kuchyni a pomůže s některými zdravotními problémy? Snižuje cukrovku a je vhodný na různá srdeční onemocnění. Níže se dočtete, při jakých obtížích je dobré bobkový list používat a jakým způsobem ho zpracovat.

Na co všechno se dá bobkový list použít

Pití čaje s louhovanými bobkovými listy se doporučuje zejména pro podporu správné výživy. Budete potřebovat čtyři bobkové listy, čajovou lžičku zeleného čaje a lžičku skořice. Celou tuto směs zalijte půl litrem vroucí vody a nechte 10 minut louhovat. Poté odvar vypijte jako jakýkoli jiný čaj. Pomůže vám s vyčištěním střev.

Mohlo by vás zajímat:  Ty nejlepší produkty pro krásu rostou všude kolem nás. Bylinky v sobě skrývají obrovskou moc
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud vás trápí nachlazení, potřebujete pouze horké bobkové listy a obvaz. Horké bobkové listy zavažte do obvazu a přiložte je na hrudník, na záda kolem lopatek a na krk. Pak už se jen zhluboka nadechujte a vydechujte.

Bobkové listy pomohou i v případě, že vás trápí vypadávání vlasů a slabé kořínky. Zalijte hrst drcených bobkových listů vroucí vodou a nechte vychladnout v tmavé místnosti. Poté si tímto odvarem polijte hlavu. Tento postup opakujte třikrát týdně. 

Bobkový list také účinně odhání potravinové můry a všechen hmyz, který se rád zabydluje v potravinách. Spálený bobkový list je pak vynikajícím přípravkem pro lidi, kteří mají potíže se spánkem.

Mohlo by vás zajímat:  Ježek je spojencem každého zahrádkáře. Láká ho jídlo a přístřešek

Sami vidíte, že bobkový list dokáže pomoci opravdu s mnoha problémy, které nás lidi mohou trápit. Pokud potřebujete s něčím pomoci a je to v silách obyčejného bobkového listu, neváhejte a využijte ho. Nemusíte hned běžet do lékárny a kupovat si drahé přípravky na nejrůznější problémy. Můžete zredukovat svou lékárnu a zařadit do ní pouze pár bylin, které snadno a levně seženete. Do této bylinné lékárny nezapomeňte přidat také bobkový list, který umí s mnohými problémy skvěle pomoci.

Přidat na Seznam.cz