Top View Mix Dried Fruits Citruses Slices Apple Orange Kiwi Pineapple Background Dried Fruits Citruses

Ovocné chipsy jsou lehkou chuťovkou, ne vždy ale patří do zdravého jídelníčku

Milujete sušená jablka, banány nebo kousky ananasu? Tak se vám možná bude hodit článek, ve kterém se dozvíte, jestli jsou takové kousky vůbec zdravé a vhodné pro naše děti. Sušené ovoce najdeme ve většině obchodů nejen se zdravou výživou, jsou ale vůbec do takového obchodu vhodné? Ovocné chipsy volí k jídlu většinou lidé, kteří se snaží zhubnout. Je to ale opravdu zdravá varianta?

Co se ukrývá v ovocných chipsech?

Ovocné chipsy znamenají sušené ovoce. Jsou to slabé plátky, které jsou sušené buď na vzduchu, nebo jinou formou. Jestliže si je chcete udělat doma, můžete si pořídit sušičku na ovoce nebo potřebujete dostatek prostoru, kde ovoce bude moci volně schnout. Jestli si koupíte již hotové chipsy, nebude to pro vaše zdraví nic vhodného.

Mohlo by vás zajímat:  Nebojte se zařadit bob do svého jídelníčku. Dodá mnoho dobré energie a posílí kosti

Takto upravované ovoce totiž mimo jiné obsahuje také sladidla a konzervanty, které jsou navíc občas doplněné i tukem. Popřemýšlejte tedy nad tím, jestli takové jídlo chcete dávat malým dětem. Jestliže jim chcete dodat vitaminy, vyplatí se sáhnout po čerstvém ovoci nebo si ho nasušit doma. Jedině tak budete mít jistotu, že mu dáváte to nejlepší.

Zdroj obrázku: Freepik

Ovoce je zdravější než brambůrky

Sušené ovoce je zdravější variantou brambůrek nebo slaných tyčinek, takže si ho bez obav můžete dopřát i vy. Dejte si ale pozor, jaké lupínky kupujete, protože ve spoustě z nich je množství soli nebo cukru, které jsou již přes míru. Záležet bude také na tom, jestli byly chipsy smažené, nebo sušené. Na vzduchu sušené ovoce bude rozhodně zdravější než to, které se namáčelo do tuku.

Mohlo by vás zajímat:  Škůdci a nemoci ohrožují i domácí rostliny. Zachrání je jedině rychlý zásah

Do diety se ale tyto chipsy nedoporučují, protože obsahují spoustu fruktózy. To je přírodní jednoduchý cukr, který našemu zdraví ve větším množství škodí. Nenechte se oklamat tím, že sníte větší množství ovocných chipsů než čerstvého ovoce. Bohužel lupínky obsahují spoustu cukru a také jsou nutričně docela jinde než plátky čerstvého ovoce.

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/uk/food/healthy-eating/a706812/crisps-vs-dried-fruit/
Přidat na Seznam.cz