Food Vlogger

Vysokého cholesterolu se už bát nemusíte. Čerstvé šťávy udrží jeho hladinu na uzdě

Bojíte se o hladinu svého cholesterolu? Jestli se nestravujete správně, možná se bojíte oprávněně. Pro optimální hladinu cholesterolu je totiž nutné nejíst příliš mnoho masa nebo zpracovaných potravin. Spousta lidí ale na toto nedbá a pak se diví, že hladina cholesterolu stoupá. Pomoci si můžete pitím šťáv, které hladinu udrží v normálu a při zvýšení ji postupně zase sníží.

Zařaďte nejen zdravé potraviny, ale také pohyb

Domácí šťávy z ovoce a zeleniny byste měli do svého jídelníčku zařazovat co nejčastěji. Jsou to domácí produkty, které budou mít pozitivní vliv na vaše zdraví a kondici. Cholesterol a jeho hladina jsou častým tématem u lékaře při preventivní prohlídce. Proto byste měli dbát na zdravou stravu a dostatek pohybu, zvlášť v pozdějším věku. Čerstvě vymačkané šťávy z ovoce a zeleniny jsou vhodným doplňkem. Obsahují spoustu vitaminů a minerálů.

Mohlo by vás zajímat:  Trendy letošního podzimu, které se prosazují v zahradách

Jaké šťávy můžete využít ve svůj prospěch? Vyzkoušet můžete hlavně granátové jablko. Najdete ho v mnoha obchodech, stačí ho oloupat a semínka vhodit do mixéru nebo odšťavňovače. Semínka jsou měkká, takže se nemusíte ničeho bát. Zkusit můžete také šťávu z artyčoku, která ještě není tolik známá, ale doplní tělu všechno potřebné. Doplnit artyčok můžete lžičkou medu, citronem nebo hrstí petržele a špenátu. Bude to dokonalý nápoj například ke svačině.

Zdroj obrázku: Freepik

Na první pohled byste si šťávy možná nedali

Nenechte se zmást tím, že například kapusta nevypadá zrovna lákavě. Je to ale skvělá surovina, protože obsahuje mnoho vitaminů a také minerálů a dalších látek. Patří mezi superpotraviny, které jsou pro lidské tělo velmi prospěšné. Vyplatí se ji konzumovat co nejčastěji. Listy můžete přidat nejen do salátů, ale také k ostatní zelenině do šťávy. Hodí se k ní například citron, mrkev nebo jablko.

Mohlo by vás zajímat:  Také o balkonovou zahrádku se musíme starat. Při správné péči se odvděčí krásnými květy

Jako další surovinu musíme zmínit špenát. Ten lidé buď milují, nebo nesnáší. Stačí si vzít pouhou hrst zeleniny, přidat jablko, pomeranč nebo hrušku, půlku citronu, řapík celeru a kousek kořene zázvoru. Poté už stačí pouze rozmixovat. Červená řepa také patří mezi suroviny, které jsou skvělé na detoxikaci organismu. Přidejte k ní také mrkev, citron nebo jablko a budete mít nápoj, který vás nastartuje.

Zdroj: https://www.eatthis.com/best-smoothie-recipes-lower-cholesterol/
Přidat na Seznam.cz