Portrait Young Blonde Woman Looking Camera

Udržte si štíhlou postavu i po padesátce. Správný jídelníček může dodržet úplně každý

S přibývajícím věkem může být hubnutí obtížnější. Pokud nechcete začít po padesátce přibírat a toužíte si udržet vyrýsovanou postavu, stačí si zapamatovat pár důležitých pravidel. Pokud budete dodržovat dobré stravovací návyky, není potřeba bát se nechtěného přírůstku na váze.

Jak si udržet váhu po padesátce?

Jednou z typických změn, které doprovází stárnutí, je i pomalejší bazální metabolismus. Dochází také k postupnému snižování svalové hmoty. Proto je důležité dopřát si dostatečný zdroj živin, zejména pak prospěšných bílkovin. Pokud chcete začít bojovat s kily navíc, stojí za to udělat si krevní testy a zkontrolovat, zda jsou výsledky normální. Kromě toho je třeba připomenout, že důležitým prvkem hubnutí je nejen strava, ale také fyzická aktivita.

Mohlo by vás zajímat:  Měsíce česky a slovensky

Jak hubnout?

Pokud chcete zhubnout, není dobré se zaměřovat na nízkokalorické diety, které mohou nepříznivě ovlivnit tělo. Strava by měla být vyvážená a měli byste jíst pravidelně, interval mezi jídly by měl být 3–4 hodin. Jídelníček by měl obsahovat cereální produkty a také ovoce a zeleninu. Kromě toho se vyplatí pít mléko a konzumovat jogurty a kefíry. Odborníci na výživu doporučují omezit zejména červené a zpracované maso. Naopak je vhodné zařadit mořské ryby, které jsou zdrojem omega-3 mastných kyselin.

Mohlo by vás zajímat:  Elixír mládí v podobě dýňového oleje si určitě zaslouží místo v našem jídelníčku
Zdroj obrázku: Freepik

Důležitým pravidlem je také používání rostlinných olejů, které by měly nahradit živočišné tuky. Kromě toho je důležité udržovat tělo hydratované, denně byste měli vypít minimálně 2 litry vody.

Čemu se vyhnout?

Je výhodné vyloučit ze stravy sůl. Její nadměrná konzumace může vést k rozvoji kardiovaskulárních onemocnění. Totéž platí pro cukr, který negativně ovlivňuje váhu a vede k obezitě. Kromě toho by v jídelníčku nemělo být mnoho rychlého občerstvení a ideálně bychom také měli vyloučit alkohol a další stimulanty. Tak se vám podaří udržet vyvážený příjem všech živin, což usnadní dostat se na ideální hmotnost.

Zdroj: https://www.aarp.org/health/healthy-living/info-2021/superfoods-for-adult-health.html
Přidat na Seznam.cz