Pouring Olive Oil Into Spoon Green Park Garden Background

Drahou kosmetiku chytré ženy už nekupují. Dobře ví, že mnohem lepší účinky přinese olivový olej

Olivový olej je skvělá surovina, která se hodí nejen do kuchyně, ale můžete ji využít také v koupelně při péči o pleť. Mnoho lidí už ani jiný olej nepoužívá, protože ten olivový má spoustu skvělých vlastností, které můžete využít ve svůj prospěch. Můžete ho použít nejen na pokožku, ale také při péči o vlasy. Jak můžete tento produkt používat?

Jaké má olivový olej vlastnosti?

Jestli používáte kosmetiku z drogerie, tak víte, že se s domácími produkty nedá vůbec srovnat. Olivový olej je součástí mnoha produktů, ale i vy sami si můžete doma vyrobit masku nebo peeling, který bude skvělý pro vaši pokožku, a zároveň do těla nedostanete žádné škodlivé látky. V jednoduchosti je totiž síla a právě tu vám dodá olivový olej plný vitaminů a dalších látek.

Mohlo by vás zajímat:  Na příští rok buďte připraveni. Při grilování nezapomínejte na dostatek kávy

V jeho složení najdete nenasycené mastné kyseliny, vitamin D nebo K a také retinol. Vitamin E je velmi důležitý, protože je známý jako elixír mládí a vaší pokožce bude dodávat potřebnou pružnost. Na plet působí regeneračně a stimuluje pokožku k tomu, aby se často obnovovala. Zpevní ji a dodá jí ochrannou vrstvu, která brání ztrátě vody, a tím pádem i pružnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Olivovým olejem odstraníte make-up

Olej dokonale odstraní nečistoty a make-up z vašeho obličeje. Poradí si snadno také s voděodolnou řasenkou. Na vatový tampon naneste olivový olej a vetřete ho do očních víček a řas. Olivový olej má navíc tu výhodu, že nepoškozuje přirozený plášť pokožky, a proto i přes jeho použití bude voda prostupovat pokožkou a ta tím pádem bude pružnější.

Mohlo by vás zajímat:  Mokré čištění koberců je ideální pro majitele zvířecích společníků

Jeho čisticí a hydratační vlastnosti oceníte v každodenní péči o pokožku. Jestli se bojíte toho, že vám olivový olej ucpe póry, je to zbytečná obava. Přidat ho můžete do oblíbených denních nebo nočních krémů. Můžete ho nanášet nejen na obličej, ale také na krk a dekolt, protože právě tam se nejdříve projeví nedostatečná péče, vrásky a další nedokonalosti.

Zdroj: https://www.verywellhealth.com/olive-oil-skin-benefits-5095861
Přidat na Seznam.cz