Pest Control Isolated Icons, Cartoon Vector Signs

Vypuďte myši z domu: vsaďte na omamné vůně, nepříjemné zvuky či pasti

Když se dostanou myši do domácnosti, je to velmi nepříjemné a je třeba jednat téměř okamžitě. Už jen myšlenka, že se nám ve spíži či v obývacím pokoji promenádují myšky, které nám všude nechávají trus, je celkem děsivá. Jak se takových nezvaných hostů zbavit?

Přirozený způsob, jak se zbavit myší

Jestliže nechcete myši vyhánět invazivními a drastickými metodami, můžete přistoupit k něčemu mírnějšímu, ale stále efektivnímu. Za vyzkoušení stojí vůně květin nebo bylin, které hlodavci nesnesou. Například bobkový list, mátu nebo oleandr myši nenávidí a vyhnou se jim obloukem. Použití bylin je jednoduché, bude bohatě stačit, když je umístíte na místa, kde se myši vyskytují nebo kde je jejich trus. Na nějakou dobu se jich rozhodně zbavíte. Doporučujeme, abyste každý týden byliny či květiny vyměňovali.

Mohlo by vás zajímat:  Mravenci doma udělají velkou spoušť, zbavte se jich účinně přírodní cestou
Zdroj obrázku: Freepik

Máta proti myším

Možná vám vaše maminka nebo babička prozradila, proč vysazovala mátu nebo majoránku kolem domu. Bylo to jistě z důvodu odhánění myší. Vyzkoušejte to také. Zasaďte mátu kolem sklepa, ale i kolem sklepních oken.

Elektrický odpuzovač

Dalším možným způsobem, jak vyhnat myši z domu, je použití elektrického zařízení, které vydává pískavé zvuky. Tyto zvuky slyší jen myši, jsou pro ně přímo ohlušující, a proto se domovu vyhnou obloukem. Ovšem nestačí jen jedna krabička umístěná ve sklepě. Pořiďte alespoň dvě – jednu na půdu, druhou do sklepa.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte se sežrat komáry. Zasaďte si rostliny, které je spolehlivě odeženou
Zdroj obrázku: Freepik

Pořiďte si kočičku

Znáte legendární pohádku Tom a Jerry? Jak jistě víte, myši dokáží kočku cítit na poměrně velkou vzdálenost a z toho důvodu se vašemu obydlí budou snažit vyhnout. Pokud se však jeden malý hlodavec zaběhne, kočka ho odchytí.

Pasti

Někteří lidé se snaží vyhánění myší řešit takovým způsobem, aby malé hlodavce neusmrtili. Jako poslední řešení můžete nastražit pasti, které přilákají myši do malé klícky a následně se za nimi zavřou dvířka. Past musíte akorát každý den kontrolovat a poté myš vypustit někde v přírodě.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-mice
Přidat na Seznam.cz