Myši

Jak se zbavit myší

Myši jsou sice malí hlodavci, avšak dokáží nás pořádně potrápit. Myši a potkani přenášejí nemoci a asi nikdo z nás by je nechtěl mít doma, nejedná-li se o vaše domácí mazlíčky. V případě, že se chcete zbavit těchto hlodavců, není to vůbec snadné.

Jak se zbavit myší? Nejlepší možné řešení, je pořídit si kočku domácí. I když vaše kočka zrovna neloví, myš jí vycítí a místu se vyhne. Jak poznáme, že je u nás myš? Především je prozradí jejich typické škrábání a potom jejich výkaly. Myši k tomu, aby se k vám dostala stačí pouze 1cm široká škvírka, proto je velmi dobré, vše dobře utěsnit a nedat tak myši šanci.

Mohlo by vás zajímat:  Vaječné skořápky je škoda jen tak vyhodit. Ze zahrady odeženou šneky a posílí rostliny

Bohužel v reálu je to velmi obtížné. Nesmíme dát hlodavci šanci, aby se dostal jednoduše k potravě. Tím jej doslova nalákáme a pak se jej jen těžko budeme zbavovat. Proto, abychom se zbavili myši, když už jí máme doma existují různé pasti a myš se do nich poměrně snadno chytí.

Horší to pak je, pokud se chceme zbavit potkanů a krys. Potkani a krysy jsou velmi inteligentní zvířata a jed na ně většinou nezabírá, proto je třeba celou situaci řešit jinak. Na potkany a krysy existují rušičky, které vydávají pro ně velmi nepříjemný zvuk.

Mohlo by vás zajímat:  Proti slimákům působí účinně kávová sedlina, jedlá soda a skořice

Bohužel rušičky nemůžete použít, pokud máte i jiné domácí zvíře jako je pes, králík, morče, nebo kočka. Pokud je výskyt potkanů, myší a krys neúnosný, pak se raději obraťte na deratizační služby, které vám tyto škůdce vyhubí profesionálně, sice za to něco zaplatíte, ale účinek bude 100%.

Důvod přemnožení potkanů a krys je takový, že žijí ve skupinkách a proto není ojedinělí případ, že se vám jich doma objeví hned několik. Zabití jednoho tak není řešení. Odborná deratizační firma je pak opravdu ten nejlepší způsob, jak s potkany, myšmi a krysami zatočit.

Přidat na Seznam.cz