Closeup Mouse House Mouse Cement Background

Vyhnat myši z domu pomohou oblíbené byliny i speciální odpuzovače a pasti

„Myš!“ Výkřik linoucí se z ženských úst je jasně danou informací podloženou věrohodnými indiciemi, že tento vetřelec navštívil právě vás. Nejčastějšími nezvratnými důkazy bývají exkrementy typického vzhledu a rozežrané textilie, boty a dřevěné části nábytku nebo ohryzané potraviny ve spíži. V domácnosti nebo v kanceláři, či dokonce v garáži se k tomu může přidat nechutný zápach. Ano, je to tak, v interiéru je myš. A zřejmě ne jedna, proto je nutná rychlá reakce, aby se kolonie myší nerozrostla a nezlikvidovala další věci. Nejen vybavení, myši jsou postrachem i kvůli možné nákaze různými chorobami.

Prevence je jistota

Jak docílit toho, aby se myši vyhnuly domácnosti obloukem? Důležitá je prevence, protože tyto malé hlodavce láká teplo a možnost potravy, proto se stahují do domů, bytů nebo skladů. Prvním úkolem je zkontrolovat veškeré prostory a zamezit vniknutí skulinami nebo průrvami ve zdech, kolem dveří nebo oken. Současně se musí prohlédnout ventilační mřížky a další možné průchody. Myš je dobrý lezec, proto nejsou uchráněny ani prostory ve druhém nebo třetím patře. Dokonce se mohou dostat do bytů i z půdy, kam se dostanou přes střechy jiných domů nebo šachtami se stoupačkami.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší kosmetikou je jídlo. Koučka a autorka bestselleru radí, jak jíst do krásy
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak na myši v interiéru

Při zjištění, že se dostali hlodavci do interiéru, se musí jednat rychle. Myši totiž mohou přenášet celou řadu nebezpečných chorob včetně tularémie, salmonelózy, myšího tyfu, Weilovy žloutenky, tuberkulózy nebo leptospirózy. Vzhledem k tomu, že je odpuzují některé intenzivní pachy, je možné vzít na pomoc různé druhy bylinek, které se mohou použít k vypuzení. Jedná se o mátu, divoký heřmánek, diviznu, oleandr, citron nebo květy z přesličky. Mohou se použít též čerstvé zelené listy z rajčatových keříků, nebo dokonce lak na vlasy. Každopádně se musí myší hnízdo zlikvidovat a řádně vydezinfikovat, poté je možné vůni aplikovat ještě do vyčištěných míst. Mátu a diviznu se pak doporučuje vysadit do okolí domu.

Mohlo by vás zajímat:  Celulitida se týká i mužů, pár změn a zdravých návyků od ní zaručeně pomůže

Elektrické odpuzovače i kočka

Jakými dalšími způsoby se zbavit nezvaných hostů? Výtečnou možností jsou elektrické odpuzovače, které vydávají lidskému uchu neslyšitelný zvuk a hlodavce vypudí. Tradičním řešením je pořízení kočky, která myši loví, současně zanechává pachové stopy, které nedovolí myším usídlit se v interiéru, kudy chodí tato šelma. Do sklepů, garáží a na půdu se pak mohou nastražit různé pasti s návnadou. Některé pouze zvíře uzavřou do klece a následně se mohou živé myši vypustit daleko od domu, například do lesa.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-mice/
Přidat na Seznam.cz