Kids Hand Planting Sprouted Seed Garlic Garden Bed

Vypěstovat česnek se dá i v paneláku na okně. Stačí vzít plastovou lahev, naplnit ji hlínou a takhle zasadit jednotlivé stroužky

Kupovat česnek v obchodě může být poměrně velké riziko. Ne všude mají ten český. Mnohdy zde najdeme ten čínský, který svou kvalitou ten tuzemský jenom velmi těžko dohání. Jak pokud jde o aroma, tak pokud jde o chuť. Proto mnoho lidí nedá na český česnek dopustit. Pořídit si ho v obchodě ale nemusí být nic snadného. Zvláště, pokud trváme na kvalitě. Proto se mnoho lidí rozhodlo, že si ho raději vypěstují. A to nejenom ti, co mají rodinný dům se zahradou. Pěstovat česnek se dá klidně i v bytě.

Mohlo by vás zajímat:  Při otravě lesními houbami je důležité kontaktovat odborníka a postupovat opatrně

Základem je plastová lahev

Potřeba není dokonce ani květináč, ani jiná podobná nádoba. Na domácí  pěstování česneku postačí něco tak obyčejného, jako je PET lahev. V té se dnes distribuuje většina nápojů a tak se dá očekávat, že danou lahev bude mít doma snad každá domácnost. A když ne, koupit si jednu balenou vodu v PET lahvi není výdaj, který by snad někoho mohl jakkoliv zruinovat. Naopak.

Zdroj obrázku: Freepik

Aby v ní šlo česnek vypěstovat, je třeba v ní nejdříve udělat kulaté otvory. Ty by měly mít průměr zhruba jeden centimetr. Otvory lze buď vyříznout ostrým nožem, nebo vystřihnout nůžkami. Důležité je, aby nebyly příliš blízko u sebe. Počet otvorů následně odpovídá tomu, kolik sazenic česneku bude potřeba.

Mohlo by vás zajímat:  Chovatelé utrácí dále, na jejich získání se zaměřují i konference

Stačí hlína a sázení

Když je lahev připravena a otvory jsou v ní vytvořeny, musí se naplnit zeminou. Vhodné je požádat někoho známého o trochu kvalitní zeminy ze zahrádky. Lahev se hlínou naplní. Ta by stále měla zůstat pokud možno kyprá, neměla by být příliš udusaná.

Poté už následuje ten nejjednodušší možná postup. Koupí, nebo se jinak sežene opravdu kvalitní český česnek. Ten se rozebere na jednotlivé stroužky, které se oloupou. Každý stroužek se stane sazenicí, která se ze tří čtvrtin zasune do otvoru v lahvi. Tím je vše hotovo. Poté stačí už jenom pravidelné zalévání a česnek v lahvi začne velmi brzy růst.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz