Smoking Bursera Graveolens Spanish Holy Plant

Vůně svatého dřeva vytvoří doma útulnou atmosféru, působí dobře na náladu i zdraví

Zapálení větvičky ze stromu zvaného svaté dřevo přináší uklidňující vůni. Po tisíce let byly dřevo, pryskyřice a olej z něj používány pro léčebné účely, především pro zmírnění bolesti a stresu. Ačkoli neexistuje mnoho vědeckých důkazů o příznivých účincích, stojí za to důvěřovat přírodní medicíně.

Co je svaté dřevo?

Svaté dřevo (Bursera graveolens) je strom původem z Jižní Ameriky. Roste v suchých tropických lesích a produkuje intenzivně vonící pryskyřici. Říká se, že odstraňuje negativní energii a má příznivý vliv na zdraví. Prodává se ve formě tyčinek nebo hranolků, prášku, pryskyřice a oleje. Obvykle pochází z odumřelých větví posvátného stromu. Tyčinky, hranolky a prášek se používají jako kadidlo. Nejprve je musíte zapálit, a když se rozžhaví, uhasit. Provádějte to na nehořlavé podložce. Pryskyřice ze svatého dřeva se používá také pro aromaterapii v kadidelnici. Esenciálním olejem lze naplnit difuzér, můžete ho použít i na pokožku, ale předtím byste ho měli smíchat s ricinovým olejem.

Mohlo by vás zajímat:  Vavřínový list navrátí krásu každým vlasům, příprava domácího balzámu je jednoduchá
Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní účinky

Vůně ze svatého dřeva doprovází meditace a slouží i k léčbě různých druhů bolestí, především hlavy a krku. Přírodní medicína ji také doporučuje pacientům trpícím artritidou. Účinky mohou souviset s limonenem obsaženým ve dřevě. Tento monoterpen je silným antioxidantem, který se dá získat také z citrusových plodů. Jde o látku se silnými analgetickými a protizánětlivými vlastnostmi. Podle studie na zvířatech z roku 2016 může limonen poskytnout úlevu snížením citlivosti určitých nervových drah. Dále aromaterapie uvolňuje tělo a mysl, pomáhá proti stresu. Kadidlo z posvátného stromu také účinně odpuzuje komáry a mravence, protože limonen je přírodním insekticidem. Vedlejší účinky nebyly prokázány, ovšem na pozoru by se měly mít těhotné ženy a lidé, kteří mají problémy s plícemi a dýcháním.

Zdroj: https://www.mindbodygreen.com/articles/palo-santo-wood-101
Přidat na Seznam.cz