Kosatce3

V písku nemusí růst pouze sukulenty, zasadit do něj lze i jiné, méně odolné druhy

Na písku nemusí růst pouze sukulenty nebo rostliny, které jsou k tomu vhodné. Pokud chcete mít na zahradě v písku méně odolné rostliny, můžete to zkusit. Představíme seznam takových, které vám porostou i v takových podmínkách. Nemusí se přitom jednat o květiny, můžete si na písku vysadit také trávu.

Do písku se hodí trávy, keře i bylinky

Mezi květiny, které si můžete vysadit, patří například astry. Mohou kvést až do mrazů, a pokud jim dopřejete úrodnou půdu a častou zálivku, dělat radost vám mohou téměř celý rok. S pískem si poradí také některé druhy kosatců, náprstník nebo sasanka velkokvětá. Vysadit do písku můžete i většinu okrasných trav. Některé můžete vysadit mezi květiny, jiné budou dobře vypadat samostatně.

Mohlo by vás zajímat:  Otravný hmyz ze zahrady vyžene vůně bylin, speciální postřik nebo cibule
Zdroj obrázku: Freepik

Můžete do písku zasadit také keře. Nebojí se ho šeřík, který můžete mít na zahradě po celý rok, protože mu nevadí mrazivé zimy. Potřebuje ke kvetení jen dostatek slunce, pak krásně kvete od jara do podzimu, kdy jsou sluneční paprsky intenzivní. Vysadit si ale můžete také jasmín, růži nebo horskou borovici.

Využijte rostliny z řízků, v písku se jim povede lépe než semenům

Echinacea patří mezi byliny, která bude v písku skvěle vypadat. Můžete si do něj zasadit také oregano, mátu nebo tymián. Některé plazivé rostliny se také dokážou vypořádat s pískem. Mezi takové patří zimolez nebo růže. Je ale dobré pro ně rovnou vybrat ideální místo, protože nemají rády přesazování.

Mohlo by vás zajímat:  Překvapivý trik, který vás zaručeně zbaví otravného hmyzu během venkovního grilování
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud máte na zahradě suchý substrát, bude pro vás lepší vysadit rostliny z řízků. Uchytí se do písčité půdy mnohem lépe než semena, která mohou uschnout, ještě než se rostlina objeví. Pokud se ale rozhodnete pro semeno, zasaďte ho nejdříve do nádoby, a až povyroste, dejte ho na záhon. Uvidíte, že se mu povede mnohem lépe. Nezapomínejte na pravidelnou zálivku a také světlo, které potřebuje spousta rostlin k tomu, aby kvetla.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/selecting-plants-for-sandy-soil.htm
Přidat na Seznam.cz