Alergie

Nejen krásná dekorace. Pokojové rostliny zlepšují zdraví, uklidňují a přináší dobrou náladu

Rostliny, které slouží jako dekorace, ale zároveň mají i léčebné vlastnosti, takže mohou pomoci při zdravotních problémech. Mezi takové patří břečťan, aloe vera, jasmín nebo levandule. Některé čistí vzduch v domácnosti, jiné ochrání před nachlazením nebo se díky nim budete méně stresovat.

Jaké rostliny pomohou zlepšit vaše zdraví?

Aloe vera je oblíbená hlavně pro své zdravotní výhody, přitom stačí jen vytlačit trochu gelu, který přímo nanesete na bolavé místo nebo ho přidáte jako další přísadu do krémů nebo peelingů. Aloe také zkvalitní spánek, ale hodí se rovněž do obýváku či na balkon. Břečťan je rostlina, o kterou se nemusíte zase tolik starat. Navíc snižuje hladinu plísní ve vzduchu, předcházíte tak zdravotním problémům.

Mohlo by vás zajímat:  Příroda nabízí mnoho rostlinných produktů, které pomohou zhubnout a pročistit organismus
Zdroj obrázku: Freepik

Gardénie patří mezi květiny, které krásně voní. Mají uklidňující účinek na tělo a mozek, poslouží skvěle místo prášku na spaní. Dejte si je vedle postele, uvolněte se a budete spát jako miminko. U jasmínu je prokázáno, že pomůže proti nespavosti a navíc při jeho čichání budete čilí a překonáte stres a úzkost.

Levandule je bylina, kterou stojí za to si doma vypěstovat

Levandule patří mezi byliny, které mají uklidňující schopnosti. Můžete používat čerstvou levanduli nebo si její květy usušit, také si z ní můžete udělat esenciální olej, který nakapejte například do koupele nebo na polštář malým dětem, protože její vůně je uklidní a budou lépe spát. Sansevieria je rostlina, která filtruje vzduch a pohltí škodlivé látky v něm. Navíc snižuje bolesti hlavy a ulevuje od problémů s dýcháním.

Mohlo by vás zajímat:  Správná zálivka a výživná hnojiva dokážou s pokojovými rostlinami zázraky. Budou ozdobou celého bytu
Zdroj obrázku: Freepik

Kozlík lékařský je největším pomocníkem v boji proti nespavosti. Často se používá jako sedativum, léčí dokonce úzkosti. Je součástí mnoha léků, které mají uklidnit nervovou soustavu, nespavost a také zmírnit napětí. Uklidňující účinky má i na kočky.

Zdroj: https://billyoh.com/extra/home-and-garden/gardening/herbs-for-allergies-relief/
Přidat na Seznam.cz