The Ants With Red Ban Sign. Stop Ants Sign

Vyhnat mravence z domu je hračka. Osvědčení pomocníci zařídí, že už se nikdy nevrátí

Mravenci jsou venku velmi užitečný hmyz, pokud je ale najdete doma, určitě nebudete nadšení. Jsou to nezvaní hosté, kteří mohou zamířit přímo do vaší kuchyně za potravou. Jejich cestičky poznáte snadno, jejich kolonie budou vidět na několik metrů daleko. Jestli nevíte, jak se mravenců zbavit, poradíme několik tipů, které vám pomohou.

Jak bojovat proti mravencům? Účinné budou domácí metody

Připravte si například medovou past, do které se mravenci snadno chytí. Díky vůni medu a její sladké chuti se snadno nechají nachytat. Do misky dejte med, do které pak vlezou, ale přilepí se a už nebudou moci ven. Odnést je pak můžete na zahradu nebo kamkoliv jinam. Tento postup můžete opakovat tak dlouho, dokud se mravenců nezbavíte úplně.

Mohlo by vás zajímat:  Boj se sklimáky vypadá marně, existují ale účinné způsoby, jak se jich zbavit

Mravenci pak nemají rádi vůni pelyňku. Tím je rozhodně odradíte. Rostlina má velmi intenzivní vůni, která mravencům hodně vadí. Můžete si připravit pelyňkový odpuzovač, který můžete mít kdykoliv po ruce. Smíchejte vodu, sušený pelyněk a dejte ohřát na mírný oheň. Poté nalijte do rozprašovače, protřepejte a následně můžete použít na místa, kde se mravenci nejvíce vyskytují.

Zdroj obrázku: Freepik

Mravenců se zbavíte pomocí jedlé sody nebo octa

Jedlá soda je jedním z prostředků, kterými se úspěšně zbavíte mravenců. Stačí ji nasypat do hnízd, kde mravenci sídlí. Kromě jedlé sody pak můžete použít také sůl nebo prášek do pečiva. Jejich účinky jsou velmi podobné. Esenciální nebo vonné oleje jim také nebudou vonět, zvlášť heřmánkový. Mravenci totiž nesnesou štiplavé pachy a příprava takového oleje zabere pouze pár minut.

Mohlo by vás zajímat:  Rozšířené kapiláry trápí velké procento žen. Účinný lék si lze vyrobit z jedné obyčejné zeleniny

Proti mravencům pak můžete bojovat také pomocí octa. Ten používaly už naše babičky. Potřete octem místa, na která chodí mravenci. Octem pak můžete také postříkat mravenčí hnízda, jen je potřeba ho zředit vodou. Vhodné bude také tekuté mýdlo, které mravence bude dráždit, a oni se mu rádi vyhnou.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants
Přidat na Seznam.cz