Glass Cold Beer Macro Photography

Past z piva a octa sníží množství slimáků v zahradě

Slizká stopa, okousané rostliny i samotný hnědý plž. Tohle vše jsou signály, které naznačují jeden velký problém, a to napadení zahrady slimáky. Spousta z nás si ale často plete slimáky se šneky. Jaký je mezi nimi tedy rozdíl? Proč je na zahradě nechceme a jak je vypudit? Tohle vše a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

Jaký je rozdíl mezi slimáky a šneky

Slimáci i šneci jsou druhem plžů. Šneky poznáme zejména podle toho, že jsou většinou světlejšího zbarvení a mají ulitu. Naopak slimáci se pohybují bez ulity a jsou tmavě hnědí. Slimáci jsou pro zahradu také daleko škodlivější. Jsou to všežravci. Živí se tak jak drobnými živočichy, rostlinami, tak i ostatními slimáky. Zahrada pro ně znamená hostinu plnou snadno dostupného jídla. Naopak šnekům stačí odumřelé části rostlin. Také zahradě vlastně pomáhají, jelikož se živí i semeny plevele, čímž zamezují jejich růstu. Zároveň jsou také důležitou součástí potravního řetězce, jelikož představují potravu pro různé druhy hlodavců a jiných zvířat.

Mohlo by vás zajímat:  Spadané listí na zahradě není odpad, najde ještě praktické využití
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se slimáků ze zahrady co nejefektivněji zbavit

Na slimáky existuje mnoho receptů. Tím nejlogičtějším je eliminovat stinná a vlhká místa na pozemku. Právě na těch se slimáci rádi zdržují. Také je možné využít kupovaných prostředků proti těmto škůdcům. K dispozici jsou jak mechanické bariéry, tak i chemické postřiky. Právě chemické postřiky ale mohou být škodlivé pro další organismy na zahradě. Zároveň také mohou přijít zbytečně draho. Můžete místo toho zkusit například náš domácí recept.

Mohlo by vás zajímat:  Žloutnutí listů orchidejí může souviset s chorobou nebo nedostatkem živin

Na jeho přípravu budete potřebovat pouze litr piva a litr octa. Tyto dvě ingredience smíchejte dohromady a nalijte do podšálků či jiných nízkých nádob. Ty potom nastražte na místo, kde se slimáci často objevují. Vůně směsi bude slimáky lákat a v nádobách se utopí. Problém tak úspěšně eliminujete.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/plant-problems/pests/insects/killing-slugs-with-beer.htm
Přidat na Seznam.cz