Vyhlaste mandelinkám nelítostný boj. Malé brouky zažene přírodní síla bylin a dalších rostlin

Mandelinky bramborové můžeme na své zahradě potkat během léta, ale objevit se mohou již na jaře. Nejedná se o hmyz, kterého byste se mohli snadno zbavit, ale existuje několik osvědčených metod, díky kterým si s nimi můžete poradit. Nemusíte přitom vůbec používat chemické prostředky, ale postačí pouze ty domácí. Podívejte se, jak efektivně bojovat proti mandelince bramborové.

Pomoc v podobě třezalky nebo kopřiv

Jednou z domácích metod, které můžete využít, je postřik z výtažku z třezalky. Přípravek nemusíte používat jen proti mandelince bramborové, ale také proti mšicím nebo housenkám, které budou trápit vaši zahradu. Roztok připravíte z 300 gramů třezalky v 10 litrech vody. Nechte bylinu odpočívat do druhého dne. Poté bylinu přeceďte a zřeďte vodou v poměru 1 : 2, nalijte do lahve s rozprašovačem a můžete aplikovat na záhony.

Kopřivy jsou také skvělým způsobem, jak se zbavit nežádoucího hmyzu. Použít můžete kopřivový hnůj, který je ideální pro menší zemědělská pole. Z jednoho kilogramu čerstvé kopřivy a 10 litrů vody připravíte za 5 dnů vývar. Kopřiva během 5 dnů zkvasí. Roztok nařeďte vodou v poměru 1 : 10 a můžete ho použít.

Zdroj obrázku: Freepik

Extrakt z chryzantémy a vůně některých rostlin

Dalším domácím prostředkem je extrakt z kyseliny chryzantémové. V tomto případě musíte být opatrní, protože je tento produkt škodlivý pro lidi i zvířata. Množství 0,5 kg/ha smíchejte s 6% octem a vodou v poměru 2 : 1 : 2, aby pH kapaliny nepřesáhlo 7. Aplikaci byste měli provádět za oblačného dne, protože tento produkt je citlivý na vysoké teploty.

Mandelinka bramborová nesnese vůni některých rostlin a zeleniny. Patří mezi ně křen, len, fazole, žlutý jetel, kapradí nebo pelyněk. Jestli se chcete těchto škůdců zbavit skutečně přírodním způsobem, měli byste zvážit pěstování některé z uvedených rostlin u pole nebo záhonu. Hmyz odradíte a prevence je vždy lepší než záchrana.

Zdroj: https://howigetridof.com/potato-bug/
Přidat na Seznam.cz