Classic English Breakfast Toasts Smoked Sausages Bacon Fried Eggs Beans Fried Toasts Blue Plate Top View Horizontal Wooden Surface

Vydatná snídaně je nejlepší start dne. Na ranním menu nesmí chybět lahodné ovoce

Říká se, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Nastartuje metabolismus, dodá tělu energii a někdy dokáže i zlepšit naši náladu. Jak toto jídlo ovlivní náš celkový stav a zdraví, závisí na tom, co si k snídani dopřejeme. Představujeme vám pět produktů, které by neměly chybět ve vašem každodenním ranním menu.

Banány zasytí a doplní minerály

Banány nejen skvěle chutnají, ale také dost zasytí. Jsou poměrně kalorické, proto byste se jim měli večer vyhýbat, ráno si je ale dopřejte bez jakýchkoliv výčitek. Banány jsou bohaté na vápník, železo a hořčík. Navíc podporují činnost střev. Pokud je nakrájíte a přidáte do jogurtu nebo ovesné kaše, získáte plnohodnotné jídlo, které vás zasytí na celé dopoledne.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky na trávení

Borůvky patří k sezónním pochoutkám. Dodávají ranním pokrmům nejen chuť, ale také atraktivitu. Pravidelná konzumace borůvek má pozitivní vliv na činnost střev, metabolismus, paměť a krevní tlak. Zkuste přidat hrst do každé snídaně a účinky na sebe nenechají dlouho čekat. Meloun je oblíbená letní svačinka, která uhasí žízeň a dokonale osvěží. Mnohdy je považován za sladkou vodu bez živin, to ale není pravda. Meloun dodá tělu hydrataci, je zdrojem vitamínu A, kyseliny askorbové a železa.

Mohlo by vás zajímat:  Na goji nesmí zapomenout nikdo, kdo žije zdravě. Pomůže předejít rakovině a zlepší soustředění
Zdroj obrázku: Freepik

Jahody zlepšují náladu

Jahody jsou oblíbené pro svou sladkou a svěží chuť. Přidejte je do jogurtu nebo si je nakrájejte na palačinky. Zlepší vám náladu a jeden jediný šálek pokryje doporučenou denní dávku vitamínu C. Navíc tělu dodají kyselinu listovou a vlákninu. Mají ještě jednu báječnou výhodu – pravidelná konzumace má bělicí účinek na zubní sklovinu.

Pomeranče, případně pomerančový džus, dokážou svou kyselou chutí ráno povzbudit lépe než šálek espressa. Tím ale přednosti pomerančů nekončí. Kromě vysokého obsahu vitamínu C dodají tělu i vitamín D, který pomáhá udržovat dobrý stav kosterního systému. Podobný účinek má i grapefruit, který navíc podporuje spalování tuků a přispívá ke snížení hladiny cukru v krvi.

Zdroj: https://www.bbc.com/future/article/20181126-is-breakfast-good-for-your-health
Přidat na Seznam.cz