Asian Young Woman Holding Glass Water Pills

Když vás bolí hlava, aspirin raději vynechte. Více než lidem pomáhá rostlinám. Podpoří růst a zamezí těmto negativům

Aspirin zná každý. Nejčastěji v souvislosti s běžnými zdravotními problémy, jako je bolest a vyšší teplota. Patří do skupiny analgetik, které se používají ve chvílích, kdy se takzvaně necítíme dobře. Na trhu však existují i různé alternativní léky, což je dobře. Aspirin je vhodnější nechat si spíše na rostliny než ho plýtvat na lidské zdravotní problémy. Proč?

Tabletka, která podpoří rostliny

Jakmile zjistíte, co vše dokáže aspirin udělat s vašimi rostlinami, budete právem váhat, zda s ním plýtvat na bolesti hlavy, nebo snížení teploty. Použití aspirinu při pěstování rostlin totiž přináší hned několik benefitů. A to od začátku pěstování, protože lidský lék umí podpořit také klíčovost, nebo zajistit úspěch při metodě zvané řízkování. Také podpoří rostliny v tom smyslu, že rostou rychleji a celkově působí silněji a zdravěji.

Mohlo by vás zajímat:  Moderní byty se mění v džungli. Záplava zeleně a útulné zátiší skrývají však hrozbu

Prášek, který eliminuje problémy

Tableta u člověka srazí teplotu a potlačí bolest. U rostliny také pomůže eliminovat různé problémy. Obecně je to třeba komplikace s uvadáním, které použití aspirinu může zabránit. Také zamezuje tvorbě různých chorob na bázi hub. Bojuje ale i proto vzniku plísní, se kterými dokáže i zdárně zápasit. Též je dobrým pomocníkem, když chceme mít zahradu bez škůdců.

Zdroj obrázku: Freepik

Použití je hračkou

Použít aspirin je asi stejně jednoduché, jako když ho spolkneme. Možností hlavního využití jsou dvě. První spočívá v tom, že se tabletka nechá rozpustit ve sklenici vody, ta se dále naředí a dále se používá klasicky na zalévání, v optimálním množství. V případě klíčení je použita právě ona aspirinová voda.

Mohlo by vás zajímat:  Myslete už letos na to, jak skvělé bude příští léto – pořiďte si vlastní party stan!

Druhá metoda spočívá v zahrabání tabletky do květináče, nebo několika tabletek do záhonu. I takto se k rostlině, především ke kořenovému systému, dostanou důležité látky. Takové, které přinesou výše zmíněné benefity. Mít proto v lékárničce aspirin je vždy dobrý nápad, nejenom pro člověka.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz