Bright Red Poppies Field Sunset

Některé pokojovky si vystačí s málem a ke své spokojenosti nepotřebují ani slunce

Pokud si chcete na podzim pořizovat nové rostliny, můžete tak udělat, protože existuje spousta druhů, které snesou nedostatek světla a můžete je mít také v místnostech, kam běžně rostliny nedáváte. Některým nevadí, že nemají přístup ke světlu, protože jim stačí opravdu málo. Ukážeme si, které rostliny to jsou a jak se o ně starat.

Jaké rostliny můžete mít doma v koupelně?

Některé rostliny jsou opravdu skromné a můžete je mít také na místech, kam slunce nebo jeho světlo vůbec nedosáhne. Doma tak můžete mít například zamiokulkas. Je to velmi oblíbená rostlina právě do tmavých místností, kam neproniká příliš mnoho světla. Při zajištění dobrých podmínek to může být skvělá rostlina, která vám přinese radost. Rostlina nejen hezky vypadá, ale také pomůže vyčistit vzduch od škodlivých látek.

Mohlo by vás zajímat:  Balkonové rostliny je třeba před zimou správně chránit

Můžete ji mít nejen v koupelně, ale také v kuchyni. Potřebuje minimální množství slunečního světla, nemůže ale zůstat v úplné tmě. Můžete ho ale postavit dál od okna. Potřebuje také pravidelně zalévat, protože má rád neustále vlhkou půdu. Vhodné je také otírat listy od prachu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste i další rostliny, které vás potěší

Mezi další rostliny, které můžete dát do tmavších místnosti a nebudou tím trpět, je například sansviera. Je to rostlina, která je v domácnostech velmi oblíbená. Slunečních paprsků nepotřebuje mnoho k tomu, aby krásně rostla. Je zajímavá tím, že patří mezi sukulenty, a proto nevyžaduje častou zálivku.

Mohlo by vás zajímat:  Jak nejlépe a rychle upravit na jaře zahrádku

Aspidistra je další typ rostliny, které nevadí temné místo k živobytí. Vydrží také menší květináč, ale rostlinu zbytečně netrapte. Listové růžice jsou její velkou ozdobou a jsou odolné nejen vůči počasí. Říká se jí železný list, protože vydrží nejen stín, ale také nízké teploty. Občas je dobré jí oprášit listy, aby se mohla znovu nadechnout. Existují samozřejmě i další rostliny, o kterých vám řeknou v obchodě. Výběr je široký a určitě si najdete tu pravou.

Zdroj: https://www.proflowers.com/blog/plants-that-dont-need-sun
Přidat na Seznam.cz