Dining Room Arrangement

5 kroků k výběru jídelní židle

Bez jídla se člověk neobejde. Nejde však jen o potřebu dostat do sebe potravu. Jídlo by mělo být zážitkem. Mělo by nám chutnat, a i jeho samotná konzumace by měla mít určitá pravidla. Základem je jíst v klidu, u stolu. Samozřejmě v sedě. Jak ale vybrat tu správnou jídelní židli?

U stolu bychom se měli cítit pohodlně. To ovlivní nejenom naše stolní společnost, ale i prostředí jídelny, velikost stolu, nebo samotná židle. Jak ale vybrat tu správnou a na co se zaměřit?

Výška je základ

Jako první je třeba zaměřit se na velikost jídelní židle. Primárně tedy na její výšku, konkrétně výšku, v jaké je samotná sedací plocha. Měla by korespondovat se samotnou výškou stolu. Jedině tak, při usazení, budeme mít stůl a talíř v optimální výšce a konzumace jakéhokoliv jídla nám bude příjemná a pohodlná.

Mohlo by vás zajímat:  Klasické květináče jsou už nuda. Inspirujte se originálními nápady na pěstování květin

Myslete na materiály

Další krok výběru by měl být spojený s materiálem. Začít je vhodné konstrukcí. Hity posledních let jsou určitě židle dřevěné – známá klasika, kovové, nebo dokonce plastové. Zaměřit byste se měli také na materiál samotného sedáku. Ideální volbou je v tomto případě čalouněná židle. Jejím klíčovým benefitem je především pohodlnost, kterou nejvíce poznáte při delších obědech nebo večeřích, kdy nemusíte desítky minut sedět na tvrdém.

Vejde se?

O velikosti, konkrétně výšce, jsme již mluvili. Zaměřte se však také na její celkové rozměry, tvar a konstrukci. Vejde se pohodlně pod stůl? Bude možné postavit ke stolu několik židlí vedle sebe? To jsou otázky, které je vhodné položit si předem. Kdo je neřeší, může být nepříjemně zklamaný, že se mu plánované 4 židle nevejdou ani k prostornějšímu stolu.

Mohlo by vás zajímat:  Uvařte své orchideji čaj. Díky speciální receptuře se na ní brzy objeví záplava květů

Na design nezapomínejte

Ač je jídelní židle ryze praktickým kusem nábytku, na její design byste zapomínat rozhodně neměli. Ideální je vybrat jídelní židli takovou, která bude ladit se stolem a svým materiálem i designem bude dobře zapadat do ladění celé jídelny, nebo kuchyňského koutu.

Za dobrou cenu

Nejenom vzhled, materiály nebo rozměry hrají roli. Důležitým parametrem výběru je také cena. Často platí, že internetové obchody nabízejí nejenom bohatší výběr, ale i lepší ceny. Ideálním startem vašeho výběru dokonalé jídelní židle, za dobrou cenu, může být eshop restilo.cz. Svou nabídkou rozhodně nezklame ani náročnější zákazníky.

Přidat na Seznam.cz