Senior Patient Having Stomach Ache

Problémy s nadýmáním zažene masáž břicha a bylinky. Oblíbené jídlo už bude jen požitek

Nadýmání je velmi nepříjemné hlavně proto, že může zničit radost z právě snědeného jídla. Jak s ním bojovat? Poradíme čtyři zaručené způsoby, díky kterým si na jídle nejen pochutnáte, ale také vás po něm nebude bolet břicho. Jak si zajistit dobré trávení? Nechte se inspirovat.

Jakými způsoby si můžete ulevit od nadýmání?

Nadýmání je nepříjemný stav. Bojovat proti němu můžete například příjemnou masáží. Když po jídle cítíte, že se vám v břiše hromadí plyny, můžete udělat následující pohyby: Oblast pupíku si masírujte jemnými pohyby, ve směru hodinových ručiček. Současně také změňte tlak a přidejte. Dělejte tak ale citlivě, protože na břicho po jídle nesmíte moc tlačit. Jinak si naopak bolest způsobíte a proti plynatosti nic nezmůžete.

Mohlo by vás zajímat:  Nápady na podzimní zahradní projekty, které jsou snadno dostupné

Nadýmání se můžete zbavit také pravidelnými procházkami po jídle. Mnoho z nás si po dobrém obědě nebo večeři jde na chvíli lehnout, nejlepší ale bude jít na procházku, protože si rozpohybujete střeva, která pak budou lépe pracovat. Zdřímnutí bohužel problém s plynatostí nevyřeší. Jemný pohyb zrychlí metabolismus, urychluje trávení a také tiší zdravotní problémy.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si po jídle kmín nebo mátu

Bylinky nebo koření jsou velmi oblíbené suroviny, které dokážou udělat zázraky s plynatostí. Zmírňuje ji například kmín, který můžete jen tak žvýkat nebo ho přidat do vody nebo či jiného pokrmu. Vhodný je například do jogurtu. Můžete si ho dát ve formě čaje, stačí mletý kmín zalít sklenicí vroucí vody, spařit a po 15 minutách scedit. Pijte nálev třikrát denně a uvidíte, že se vám zlepší trávení.

Mohlo by vás zajímat:  Po pořádném jídle si trávení zaslouží odlehčit. Zkuste třeba lahodné ovoce

Po jídle si můžete sice uvařit čaj, ale například zázvor bude nejlepší jíst syrový. Můžete ale použít také mátu, kterou si snadno vypěstujete sami doma v květináči – je to velmi jednouché a budete ji mít kdykoliv při ruce. Natrhejte si dva nebo tři lístky a žvýkejte je. Uleví se vám od plynatosti a žaludek bude mít méně práce s trávením. Pokud mátu nemáte, můžete si ukrojit kousek zázvoru.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/proven-ways-to-reduce-bloating
Přidat na Seznam.cz