Low Section Young Woman Holding Bucket With Cleaning Supplies Mop

Voňavý domov zajistí pravidelný úklid a aromatické oleje

Domov plný krásné vůně je vždy mnohem útulnější a přívětivější. Nejen pro domácí osazenstvo, ale také pro návštěvy. Zápach je bohužel častým problémem, se kterým se potýká mnoho lidí. Nedostatečný úklid je většinou hlavní příčinou zápachu. Pro zbavení se zápachu je tak klíčové zaměřit se v domácnosti na místa, která by mohla být problematická.

Co zápach způsobuje?

Důvodů může být samozřejmě mnoho. V první řadě otevřete okna a vyvětrejte. Když nebudete pravidelně větrat, budete mít doma neustále zatuchlý vzduch. Potom musíte projít svůj dům nebo byt a zhodnotit, jestli nemáte problém s následujícími prvky.

Mohlo by vás zajímat:  Po pořádném jídle si trávení zaslouží odlehčit. Zkuste třeba lahodné ovoce

Prach

Budete se divit, ale prach může být velký problém, když dojde na zápach. Pravidelně ho utírat se vám vyplatí. Nejenže se zlepší ovzduší a vůně vašeho domova, ale také se vám nebude dostávat do plic. Jestli chcete ekologický prostředek na prach, smíchejte trochu octa, vody a esenciálního oleje.

Zdroj obrázku: Freepik

Textilie

Koberce, pohovka i ložní prádlo mohou zadržovat hodně zápachu, pokud vše pravidelně nečistíte. To samé platí také pro látkové utěrky a oblečení. Nezapomínejte proto na pravidelné vysávání a vytírání v případě podlahy. V obchodě najdete také mnoho produktů, které vám s čištěním pomohou.

Mohlo by vás zajímat:  Nechat zahradu ladem se nevyplácí. Péče během chladných měsíců předejde jarní katastrofě

Kuchyň

V kuchyni se můžete setkat se zápachem na každém kroku. Špatná údržba myčky, odpady, špatně umyté nádobí nebo plný koš mohou potrápit váš čich. Nezapomínejte zapínat při vaření digestoř, pravidelně čistit všechny spotřebiče a vynášet koš s odpadky.

Osvěžovač vzduchu

Chcete-li přinést do svého domova více vůně, můžete si snadno vyrobit osvěžovač vzduchu. Nemusíte ho ani kupovat. Stačí, když do misky nebo sáčku nasypete trochu jedlé sody a přidáte pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Rozmístěte je po bytě a budete mít doma vždy krásné aroma. Navíc můžete oleje pravidelně měnit a vždy si užijete zcela jinou vůni bez investice do chemických osvěžovačů vzduchu.

Zdroj: https://www.puroclean.com/blog/odor-removal-in-your-home/
Přidat na Seznam.cz